НОВИНИ

12.01.2009 | Угорщина: Києву потрібно запропонувати матеріальну допомогу
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Під час зустрічі країн Вишеградської четвірки: Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини – в Братиславі пролунала думка, що Євросоюз міг би допомогти Україні погасити газовий борг перед Росією, якщо такий борг виявиться дійсним. Наскільки реальною є така матеріальна допомога ЄС?


Шукаючи виходу зі становища, що склалося, Вишеградська четвірка розглядає можливість надання Україні фінансової допомоги з боку ЄС. Таку думку оприлюднив прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань.
 
 «Профінансувати Україну на суму в 600 мільйонів доларів – це для Євросоюзу не така вже й велика цифра. Це треба запропонувати їй. Я думаю, що керівництво Євросоюзу може порушити перед українською стороною це питання, чи справді це становить для неї проблему, чи потрібна їй така допомога, і якщо це так, то слід вивчити наші можливості щодо такої допомоги», – сказав керівник угорського уряду.
 
Ференц Дюрчань додав, що ЄС має у загальному бюджеті окремі кошти – до 5 мільярдів євро – для стимулювання економіки. Якусь частину цієї суми угорський прем’єр пропонує використати на регіональні програми зміцнення енергетичної безпеки, у тому числі вільний транзит газо- і нафтопродуктів територією України.
 
Чому західні журналісти ширять неперевірені чутки про Україну?
 
До речі, Угорщина була однією з небагатьох сусідок України, які заявили, що жодного зменшення газових поставок газу до 7 січня не було. Керівник акціонерної газової компанії FDSZ (Fölggázszállító Zrt.) Янош Жуґа спростував повідомлення деяких західноєвропейських ЗМІ про крадіжки з боку України. За його словами, станом на 4 січня з українського боку перекачували газ в обумовленому контрактами обсязі, тобто 37 мільйонів кубометрів для Угорщини і 5 мільйонів для Сербії. Жуґа був здивований, чому західні журналісти оминають першоджерела, тобто його компанію, і ширять неперевірені чутки про Україну.
 
До речі, саме Földgázszállító Zrt. відряджає у п’ятницю до Києва свого спостерігача для незалежного моніторингу газового транзиту. Янош Жуґа зауважив: «Ми делегуємо в Україну одного зі своїх колег у складі європейських спостерігачів. Він отримав таке запрошення до поїздки вчора увечері. Це розглядаємо як позитивний фактор».
 
Навряд чи така заява могла б потішити президента «Газпрому» Олександра Міллера, який на сьогоднішній зустрічі з президентом Росії Дмитром Медвєдєвим якраз наголошував на тому, що у складі ревізорів мають бути представники тих закордонних компаній, котрі є контрагентами російського монополіста, тобто аж ніяк не лояльних до українського «Нафтогазу». Підприємство Яноша Жуґи саме і є таким контрагентом «Газпрому», але він воліє говорити мовою фактів.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект