НОВИНИ

23.01.2009 | Аналітичний Центр ЄС не радить Обамі наполягати на швидкому приєднанні України і Грузії до НАТО
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Експерти Інституту з питань безпеки, який є аналітичним центром ЄС, радять президенту США Бараку Обамі нині відмовитися від планів швидкого просування України та Грузії до НАТО.


Відповідно до аналітичного звіту “Європейський погляд на нову зовнішню політику США”, нині Сполучені Штати наштовхуються на небажання Росії співпрацювати у таких важливих питаннях, як Іран, Афганістан, Північна Корея, нерозповсюдження зброї масового знищення та розвитку держав - колишніх  радянських республік.


 


Розрив між Москвою та Вашингтоном дедалі зростає. Водночас на кону стоять європейська та світова безпека та процес реформ і нерозв'язані конфлікти на теренах колишнього СРСР. На пострадянському просторі США пов’язують питання демократизації із заполітизованим питанням розширення НАТО на Схід, що викликає опір Москви.


Не варто поспішати з НАТО


Втім, на думку експертів, процвітання у колишніх республіках Радянського Союзу залежить в першу чергу від того, чи добре функціонуватиме трикутник співпраці “США-ЄС- Росія”. “Новій адміністрації у Білому домі потрібно утриматися від переслідування цілі приєднання України та Грузії до НАТО як першочергової і налаштуватися на підтримку розвитку демократії у цих країнах. Євросоюз же має стати більш послідовним у регіоні”, - зауважують експерти.


 


На жаль, йдеться у звіті, Москва не сигналізує готовності до співпраці. Саме тому політики у США та ЄС мають усвідомлювати, що швидкого вирішення усіх проблем не буде. Хоча як Вашингтону, так і Брюсселю варто нині розробити дієву стратегію покращення співпраці, як з країнами СНД, так і з Росією.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект