ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

20.01.2009 | У Вашингтоні відбудеться інаугурація 44-го президента США Барака Обами
За матеріалами - Korespondent

Офіційна урочиста церемонія інаугурації 44-го президента США демократа Барака Обами відбудеться у вівторок, 20 січня, у Вашингтоні.



Як повідомив офіційний представник інаугураційного Спільного комітету Конгресу США, сьогоднішній захід стане 56-ою за рахунком урочистою церемонією інаугурації американських президентів, які в історії США вступали на посаду 68 разів, у тому числі після смерті або відставки своїх попередників на посаді глави Білого дому.


Церемонія вступу Обами на посаду розпочнеться близько полудня за вашингтонським часом, щоб рівно до 12:00 (19:00 за київським часом) Обама вимовив слова президентської присяги і став новим главою держави.


Церемонія інавгурації проходитиме на спеціальній трибуні, яку споруджено на західних ступенях Капітолію. Спочатку до присяги буде приведено віце-президента США Джозефа Байдена, а потім Обама, поклавши ліву руку на біблію, виголосить слова президентської присяги.


Обама у своїй церемонії використовує біблію, на якій слова президентської присяги вимовляв президент США Авраам Лінкольн. Присягу в Обами прийме голова Верховного суду США Джон Робертс.


Після прийняття присяги Обама виступить із традиційною інавгураційній промовою, яка стане першою промовою його президентства.


На інавгурацію Обами було розіслано 240 тисяч офіційних запрошень, але, за офіційними оцінками, для того, щоб взяти участь в урочистих заходах, у Вашингтон прибуде від одного до двох мільйонів осіб.


Водночас, Джордж Буш, президентські повноваження якого завершаться 20 січня опівдні за місцевим часом (19:00 за київським часом), покине Вашингтон одразу ж після інаугураційної промови Барака Обами, не привертаючи до себе уваги.


Така традиція склалася на початку XX століття, хоча раніше президенти, які здали свій пост, супроводжували колег, які вступили на посаду, від Капітолійського пагорба до Білого дому і навіть влаштовували там прийоми на честь нового глави держави.


Буш це зробить після виступу Обами з інаугураційною промовою, яка розпочнеться о 12:01 (19:01 за київським часом). До виходу - через східний портал будівлі Конгресу - його проводить сам новий президент. Там же на сходах вишикується почесний караул і зберуться члени Об'єднаного комітету Конгресу з проведення інаугураційних торжеств.


Трохи раніше новий віце-президент - Джозеф Байден - проводить таким же чином свого попередника, Річарда Чейні.


У день інавгурації за порядком на вулицях міста стежитимуть чотири тисячі вашингтонських поліцейських, яким на допомогу прибули зведені загони правоохоронців з інших міст країни - всього близько чотирьох тисяч осіб. Крім того, Пентагон виділив 11,5 тисяч солдатів та національних гвардійців, а всього близько 32 тисяч військовослужбовців, дислокованих в столиці та сусідніх штатах, перебуватимуть в стані підвищеної готовності. З міркувань безпеки на Молл і Пенсільванія-авеню заборонено приносити навіть складні стільці, рюкзаки і термоси. Не допускатимуть навіть дитячі коляски. До інавгурації було створено новий президентський лімузин - спеціальна модель "Кадиллак", який оснащено сучасними засобами захисту. На його синьому номерному знаку красується цифра "44".


Для бажаючих провести будь-які акції протесту виділено спеціальні майданчики. Так, очікується, що близько трьох тисяч осіб зберуться під вікнами будівлі ФБР, щоб вимагати суду над 43-ім президентом США Джорджем Бушем за його війну в Іраку. Акцію проводить громадська організація, що носить назву "Заарештувати Буша".


В історії США поки що найбільшу кількість глядачів привернула інавгурація Ліндона Джонсона в 1965 році - 1,2 мільйона осіб. У 1961 році за приведенням до присяги президента Джона Кеннеді спостерігали, незважаючи на холод і сніг, понад мільйон осіб, Рональда Рейгана в 1981 році - близько 500 тисяч, Білла Клінтона в 1993 році - 800 тисяч. Інавгурація Джорджа Буша залучила в 2001 і 2005 роках по 300 тисяч глядачів.


Згідно із традицією, на церемонію інавгурації нового президента США не запрошуються іноземні делегації. Глав своїх держав та уряди своїх країн під час церемонії представлятимуть акредитовані в США посли. Однак, чимало іноземних високопоставлених гостей приїде сюди завдяки приватним запрошенням від американських законодавців та громадських організацій. Вони зможуть побувати і на параді, і на вечірніх прийомах. На вечір вівторка в Вашингтоні заплановано проведення десяти офіційних балів, а також декількох прийомів більш скромного рангу. Як правило, президент і його дружина відвідують - нехай ненадовго - кожен із таких балів. Очікується, що Барак та Мішель Обама зможуть повернутися в Білий дім лише до трьох годин ранку середи за місцевим часом


 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3909. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект