НОВИНИ

08.01.2009 | Таллінн: Країни ЄС не могли дати згоду на прокладання Nord Stream
За матерiалами - РИА Новости

Глава МЗС Естонії Урмаса Паєта спростував твердження колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, що всі країни ЄС дали свою згоду на будівництво газопроводу Nord Stream і готові підтримати проект.




"Країни ЄС не могли навіть теоретично дати згоду на прокладку російсько-німецького газопроводу Nord Stream, оскільки досі не проведено оцінку впливу будівництва на навколишнє середовище", - заявив Паєт, коментуючи твердження Шредера, що всі країни ЄС вже погодилися на здійснення цього проекту і тепер відповідальністю кожного члена ЄС є підтримка цієї позиції. Про це Шредер, який є головою комітету акціонерів компанії-оператора проекту Nord Stream AG, повідомив на зустрічі з прем'єром РФ Володимиром Путіном.

Паєт пояснив, що всі країни ЄС, через які повинен пройти трубопровід, бажають отримати оцінку впливу будівництва та управління на навколишнє середовище. За словами глави МЗС Естонії, остаточне рішення буде прийнято тільки після отримання такої оцінки.


Глава естонського МЗС вважає, що Росія і Газпром можуть використовувати нинішню кризову ситуацію із постачання російського газу європейським споживачам, намагаючись переконати Європу, що транзитним країнам довіряти не можна.


Він закликав ЄС до пошуків альтернатив у питанні постачань газу.
Нагадаємо, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін провів сьогодні зустріч з головою комітету акціонерів компанії-оператора проекту Nord Stream AG Герхардом Шредером, обговоривши будівництво газопроводу по дну Балтійського моря.


Газопровід Nord Stream (Північно-Європейський газопровід) планується прокласти по дну Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд). Довжина першої нитки газопроводу складатиме близько 1,2 тисячі кілометрів, а річна пропускна спроможність - 27,5 млрд кубометрів. Роботи з будівництва другої гілки повинні завершитися до 2012 року.


Оператором проекту є компанія Nord Stream AG, частка російського Газпрому в якій становить 51%.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7031. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект