ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

09.01.2009 | Країни Вишеградської четвірки відстоюють єдину, солідарну позицію країн Євросоюзу щодо відносин із Росією і Україною
Джерело - УКРІНФОРМ

Європейському Союзу слід зайняти ясну і тверду позицію щодо Росії і України, спір яких про поставки газу сягнув і країн ЄС. Про це заявив учора ввечері на прес-конференції у Братиславі Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо після зустрічі глав урядів країн Вишеградської четвірки ( В-4, Польща, Словаччина, Угорщина , Чехія), у якій взяв участь голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозо. Учасники зустрічі були одностайні в тому, що газову кризу слід чим скоріш подолати, висловили сподівання, що вона буде розв'язана протягом тижня.


Прем'єр-міністр Словаччини, яка головує у В-4, підкреслив: всі партнери дійшли згоди в тому, що Європейський Союз у цьому питанні повинен бути одностайним, проявляти щодо своїх держав-членів високу міру солідарності, і стосовно України і Російської Федерації займати ясну й тверду позицію. З-поміж країн В-4 найкритичніша ситуація виникла у зв'язку з відсутністю поставок газу у Словаччині, бо запасів газу для забезпечення промислового виробництва вистачає лише на 10 днів. Газ використовується і для виробництва електроенергії, тому "нам загрожує повна темінь", сказав Роберт Фіцо."У нас є дійсні угоди, які мають бути виконані, і нас не цікавлять двосторонні суперечки між Росією і Україною. Вимагаємо, щоб Російська Федерація виконувала свої зобов'язання", заявив глава словацького уряду.


Нашим пріоритетом є те, щоб окремі країни своїми білатеральними конфліктами не загрожували іншим країнам Європейського Союзу, підкреслив Жозе Мануель Баррозо. ЄС зробить все необхідне, щоб відвернути здійснення найпесимістичних прогнозів. Він поінформував, що між представниками ЄС, України і Росії відбулися переговори на різних рівнях. Жозе Мануель Баррозо повідомив, що українська сторона уже повністю прийняла умови ЄС, які стосуються моніторингу транзиту газу через її територію. За його словами "у даний час і надалі ведемо переговори з російськими партнерами".


На думку Прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, ЄС повинен прискорити роботу з підготовки концепції з енергетичної безпеки, акцентуючи при цьому основну увагу на диверсифікації постачання газу та інших видів енергії.


На переконання глави угорського уряду Ференца Дюрчаня, завданням ближчого часу є категоричним чином попередити Київ і Москву, що європейські споживачі не можуть оплачувати ціну їхніх суперечок. Він ратував за створення єдиної міжрегіональної енергетичної мережі. "Потрібно зруйнувати енергетину залізну завісу, яка існує між східною і західною частинами Європи, і, якщо потрібно, зі спільних фінансових джерел ЄС профінансувати такий важливий проект, яким є газопровід "Набукко", сказав Ференц Дюрчань.


Після спільної прес-конференції, інформуючи про підсумки зустрічі глав урядів країн В-4, групі журналістів Ференц Дюрчань зокрема сказав: Жозе Мануель Баррозо не відкинув пропозицію Угорщини, щоб Європейський Союз надав фінансову допомогу Україні для покриття заборгованості перед Росією, якщо у цьому відношенні Київ матиме потребу.


На думку Ф. Дюрчаня, оскільки раз у раз виникають російсько-українські газові суперечки, варто б проаналізувати таку можливість, щоб газ купувати не на угорсько-українському, а, наприклад, на українсько-російському кордоні, і потім з Україною домовитися про його постачання. Цим самим при закупівлі необхідного для Угорщини газу можна б позбутися надзвичайно складних, що містять багато елементів, російсько-українських суперечок.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект