Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Міністр закордонних справ України Петро Порошенко провів бесіди з міністрами закордонних справ Португалії, Хорватії, Іспанії, Саудівської Аравії, Македонії, а також Генеральним Секретарем НАТО.


За матеріалами - УНІАН "Україна-ЄС"

29 січня відповідно до досягнутих домовленостей у селі Велика Кісниця (Ямпільський район, Вінницька область) за участі П.Порошенка та Юрій Лянке відбудеться урочиста церемонія встановлення першого проміжного прикордонного знака


Джерело - УНІАН

Як зазначив М.Саакашвілі, таким чином можна створити коридор, яким ітимуть поставки зброї і необхідного США та їх союзникам устаткування з Грузії через Центральну Азію до Афганістану.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Представники Заходу заявляють, що контроль над безпекою в країні вже цього року почне переходити від об’єднаних міжнародних сил до лідерів та військових Афганістану.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Європі також дивуються з нової політичної реклами на підтримку кандидатури Тимошенко на голосуванні 7 лютого, де фігурують польський прем’єр Туск, канцлер Німеччини Меркель і президент Франції Саркозі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Документ надає президентові Сполучених Штатів повноваження обмежувати на території країни діяльність компаній, які імпортують до Ірану бензин та вкладають інвестиції в іранську економіку.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це вчора у Брюсселі під час зустрічі з депутатами Європарламенту заявила колишній Держсекретар США Мадлен Олбрайт, яка очолює групу експертів з розробки нової Стратегічної концепції Альянсу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Франс Прес.

Учасники Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі продовжують робити прогнози. Зокрема, вчора вони стосувалися видобутку нафти, розвитку соціальних мереж та обсягів світових перевезень.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час робочого візиту до Великої Британії міністр закордонних справ Петро Порошенко відвідав штаб-квартиру військово-морської операції ЄС "Аталанта".


Джерело - УКРІНФОРМ

Наголосила Кетрін Ештон під час зустрічі з міністром закордонних справ України Петром Порошенком, яка відбулася у Лондоні в рамках Міжнародної конференції щодо Афганістану.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Перебуваючи в Лондоні, пан Порошенко також наголосив, що європейська ідея фактично стала національною ідеєю в Україні, адже інтеграцію у ЄС підтримують майже 70 відсотків українців.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Вашингтоні президент Сполучених Штатів Барак Обама виступив на об’єднаному засіданні обох палат Конгресу з програмною промовою «Про становище країни». Ця промова традиційна, щорічна, завжди наприкінці січня і для Обами вона перша після року у Білому дом


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

На першій цьогорічній зустрічі із представниками України йшлося, насамперед, про участь українських військових підрозділів у силах швидкого реагування НАТО та загальне переформування Збройних Сил.


Деложер - Українська служба "Радіо свобода"

Коли кореспондент британської газети Daily Telegraph спитав Генерального Секретаря НАТО, чи йдеться про плату Талібану, він відповів: «Назвіть це просуванням економічних можливостей для людей в Афганістані».


Джерело - УНІАН

Військово-морські сили США 26 січня 2010 року створили кібервійська, які очолив віце-адмірал Денбі Старлінг II (Denby Starling II). Створені CYBERFOR перебувають у безпосередньому підпорядкуванні командування ВМС США.


Джерело - УНІАН

Відомий американський інвестор, 79-річний Джордж Сорос підтримав запропоновані президентом США Бараком Обамою реформи в сфері регулювання банківського сектора, заявивши про згубність принципу too big to fail, завдяки якому вижили в кризу багато найбільших


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Франції Ніколя Саркозі відкрив 40-й економічний форум в Давосі закликом до перебудови глобальної фінансово-валютної системи. Тим часом, за даними опитування, топ-менеджери дивляться в майбутнє з оптимізмом.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У британській столиці перебуває із дводенним візитом міністр закордонних справ України Петро Порошенко. Головною метою є участь у міжнародній конференції із проблем Афганістану.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Ми визначили 12 підрозділів, які готуються за стандартами НАТО і представляють всі види та роди військ, включаючи інженерні підрозділи, морську піхоту, кораблі та саперні підрозділи, підрозділи РХБ-захисту та інші.


За матеріалами - Європейського простору

Герман ван Ромпеq вперше після свого обрання на посаду відвідав Польщу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Зараз ми в Афганістані для того, – сказав Расмуссен, – щоб захистити народ, щоб допомогти країні в розвитку стабільного суспільства і стабільної демократії. І я можу запевнити вас, що так буде доти, доки ми не закінчимо нашу роботу".


Джерело - Офіцйний сайт НАТО

На заході під назвою „Партнерства НАТО і поза їх межами” зібралися члени Групи експертів, урядовці та військові, представники міжнародних організацій та НУО, незалежні експерти і журналісти.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В українському медіа-просторі запрацював новий суспільно-політичний сайт "ЄвроАтлантика", створений зусиллями Інституту Євро-Атлантичного співробітництва (ІЄАС) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Джерело - УКРІНФОРМ

На цьому наголосив начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Іван Свида на засіданні Військового комітету Україна - НАТО на рівні начальників генеральних штабів у Брюсселі.


Джерело - УКРІНФОРМ

За даними МВФ, є всі підстави сподіватися, що світова економіка, яка два роки потерпала від глибокої кризи, відновлюватиметься швидше, аніж вважалося раніше.


За матеріалами - Української правди

Екс-кандидат у президенти Сергій Тігіпко буде головним промовцем на традиційному українському ланчі у Давосі.


Джерело - Економічна правда

НАК "Нафтогаз України" почала підготовку до сплати січневих закупівель російського природного газу.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Високий рівень спеціальних знань та практичного досвіду українських офіцерів-радників Тренувальної місії НАТО в Республіці Ірак сприяв впровадженню низки важливих проектів у цій країні.


Джерело - РІА “Новости”, УНІАН

Новий Посол Росії в Україні Михайло Зурабов, призначений у серпні 2009 року, прибув до Києва в понеділок.


Джерело - УНІАН

Відповідаючи на запитання журналістів, Президент РФ заявив, що проблема ПРО також порушуватиметься на російсько-американських переговорах.


Джерело - УКРІНФОРМ

Голосування повинне було відбутися 22 травня 2010 р. Проте тепер дата виборів перенесена на 18 вересня ц.р.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Я не медик, і не пожежниця», – виправдовувала Кетрін Аштон свій візит не до Гаїті, а до Сполучених Штатів, здійснений два дні тому.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головною причиною очікуваного покращання ситуації називають не дії українського керівництва, а загальне одужання світової економіки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Таку думку у Брюсселі під час зустрічі з представниками міжнародної преси висловив Президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Томас Міров.


Джерело - УКРІНФОРМ

Лідер міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда" Усама бен Ладен заявив, що саме його угрупування стояло за спробою висадити літак, що летів з Амстердама до Детройта торік 25 грудня.


Джерело - УКРІНФОРМ

Присвоєння лідерові ОУН Степану Бандері звання Героя України є внутрішньою справою України і не спрямоване проти Польщі. Про це сьогодні в ефірі телеканалу TVP "Info" сказав міністр канцелярії Президента РП Павел Випих.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Росія спростовує повідомлення про наміри посилити контингент свого Балтійського флоту у зв’язку планами американців розмістити ракети у Польщі, неподалік від російського кордону.


Джерело - Українська служба "Радіо свободи"

Китай заявляє, що є першою країною, котра оговталася від світової економічної кризи. Керівництво Китаю каже, що різке зростання економіки почалося наприкінці 2009 року, а зараз економічний поступ продовжується.


Джерело - УНІАН

Вірча грамота має бути оформлена з дотриманням усіх традицій, а ЗурабовВ має пройти всю процедуру. Якщо він вручає копію грамоти Петру Порошенку – хай зустрінеться також з Президентом Віктором Ющенком і вручить йому оригінал.


Джерело - УНІАН

На позиції єдиної європейської валюти негативний вплив чинить посилення фінансової кризи в Греції, де дефіцит держбюджету досяг 12,7 відсотків. Це в чотири рази вище за граничний рівень, встановлений угодами країн-членів зони євро.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Європарламент схвалив 25 з 26 кандидатів на посади членів Єврокомісії. Залишається заслухати останню кандидатку – болгарку Крісталіну Георгієву. На відміну від її попередниці про неї відгукуються як про професіонала.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

2010 рік проголошений у Європейському cоюзі роком боротьби з бідністю. Він розпочинається у четвер конференцією за участі керівництва ЄС у Мадриді. Як не дивно, на забезпеченому континенті досі є мільйони жебраків.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Терористична організація, що базується в Ємені, з 2009 року взяла на себе відповідальність за численні терористичні акти проти громадян Саудівської Аравії, Кореї, Ємена, та США", - зазначається у заяві.


Джерело - УКРІНФОРМ

Внаслідок закриття заводу Opel в Антверпені роботу втратять 2,3 тис. осіб.


За матеріалами - Ліга.net

Посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе закликає українських політиків не вплутувати Грузію у внутрішньополітичну боротьбу.


За матеріалами - Української правди

Зі свого боку МВФ готовий обговорювати продовження програми співробітництва з Україною.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Політичного комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Горан Ліндблад вважає, що злочини комуністичних режимів мають розглядатися як національними, так і міжнародними судами.


Джерело - Національний центр з питань євроатлантичної інтгерації України

Відповідно до отриманих висновків протягом 2006-2009 років такі хитання в ставленні до можливого членства України в НАТО одночасно зростали, або одночасно зменшувалися.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Президент України Віктор Ющенко підписав Указ № 27/2010 від 15 січня 2010 року “Про направлення додаткового миротворчого персоналу України для участі в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан”


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Документальну фотовиставку «НАТО: місія заради свободи та демократії» відкрили в Ужгороді, у приміщенні обласної державної адміністрації.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Після річного перебування Барака Обами у Білому домі, євроатлантичні стосунки стали більш розкутими, вважає Ів Буає, експерт «Фундації зі стратегічних досліджень», хоча, це й не полегшило вирішення всіх існуючих проблем сфери безпеки.


Джерело - Українська правда

"Тому гадаю, що США зараз дійшли до того, що їх набагато більше турбує політика, а не конкретні особистості. Хто би не виграв вибори в Україні, США будуть із цією особою працювати, але захочуть конкретних дій щодо серйозних питань".


За матеріалами - Офіційне Інтернет-представництво Президента України, УКРІНФОРМ

20 листопада 2009 року Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про визнання за доцільне участь України в операції Європейського Союзу "EU NAVFOR ATALANTA".


Джерело - Прес-службі Міноборони України.

Прикордонна зустріч начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Івана Свиди з начальником Генерального штабу Угорської Армії генерал-полковником Ласлом Тьомболом відбулася в Ужгороді.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Внесок України у сили реагування не означає розповсюдження на цю країну статті п'ятої Вашингтонського договору. Водночас це також не означає, що НАТО не може прийти на допомогу такій країні у інших випадках", - повідомив речник Альянсу Джеймс Аппатурай.


Джерело - УКРІНФОРМ

Після року на президентській посаді діяльність Барака Обами схвалює не більше 50% жителів США. Про це свідчать результати останнього опитування, проведеного телекомпанією "CBS News".


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Україна посідає 162 місце в рейтингу економічних свобод серед 183 країн світу. Про це йдеться в дослідженні, проведеному американською дослідницькою організацією Heritage Foundation та газетою Wall Street Journal.


Джерело - УКРІНФОРМ

Цим протоколом передбачається посилення режиму найбільшого сприяння для договірних сторін, внесено також зміни та уточнення до міжурядової угоди України та Чехії про сприяння та взаємний захист інвестицій у зв'язку зі вступом Чеської Республіки до ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Росія нарешті відправляє свого посла до України. Експерти коментують, що Кремль вкотре знайшов інформаційний привід, аби продемонструвати своє негативне ставлення до чинного українського президента Віктора Ющенка.


За матеріалами - УНІАН

Є.Бузек також зазначив, що нова дата голосування буде визначена найближчим часом, після отримання згоди від нового кандидата на посаду комісара ЄС.


Джерело - УНІАН

Національний банк України дотепер відмовляється надати уряду України із золотовалютних резервів кошти з 2 млрд. дол., одержаних раніше від Міжнародного валютного фонду для проведення зовнішніх операцій.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Washington Post" зауважує, що Віктор Янукович і Юлія Тимошенко завжди були суперниками й орієнтувалися на підтримку різних закордонних партнерів. Однак, геополітичний фактор із президентських перегонів 2010 року був виключений майже повністю.


Джерело - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати Америки сподіваються на вільні та прозорі вибори під час вирішального голосування 7 лютого 2010 року, зазначив заступник Державного секретаря США Філіп Кроулі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Причину деякі оглядачі вбачають у тому, що там, де йдеться про запобігання тероризмові, ЦРУ втратило роль провідної розвідслужби.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

24-26 лютого у Празі відбудеться конференція щодо злочинів комуністичних режимів в Європі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна залишається для Європейського центрального банку проблемним дитям у Східній Європі. Так висловився член керівної ради ЄЦБ Евальд Новотни.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Великої Депресії вдалося уникнути завдяки успішній інвестиційній політиці урядів. Подальший економічний розвиток залежить від того, наскільки вчасно цю політику буде згорнуто, застерігає директор МВФ Домінік Стросс-Кан.


Джерело - Українська правда, EUobserver

"З першим раундом все добре, але багато цікавих речей може відбутися до і після другого раунду (виборів)", - зазначив дипломат.


За матеріалами - УКРІНФОРМ,Euronews.

Перемогу Себастьяна Піньєри спостерігачі вже назвали "історичною". Вона поклала край 20-річному правлінню в країні лівоцентристської коаліції.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Офіційний Берлін уважно стежить за ходом виборчого процесу в Україні, але не поспішатиме з його оцінками до закінчення другого туру.


Джерело - УКРІНФОРМ

Таке переконання висловив на брифінгу в Києві голова делегації спостерігачів Європейського Парламенту на виборах Президента України Павел Коваль.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Єврокомісія очікує, що лідери України забезпечать, аби наступний тур голосування 7 лютого відбувся у такій же мирній обстановці, і що це буде досягнуто з урахуванням позитивних аспектів першого туру", - йдеться у заяві.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

"Переможця звати Москва" – статтю під таким заголовком розміщено на сайті Spiegel-online.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Єврокомісія погрожує польській владі поданням позову до Європейського суду, якщо уряд добровільно не лібералізує ринок.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За очікуваннями, однією з головних тем переговорів прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та канцлера Німеччини Ангели Меркель буде ядерна проблема Ірану.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Британське видання зазначає, що у будь-якому випадку пріоритетом нового президента буде поновлення політичної стабільності та довіри до економіки, яка зазнала удару внаслідок кризи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Ми очікуємо, що все пройде досить спокійно. А потім, звичайно, ми очікуємо на початок нормальних відносин із новою виконавчою владою", - підкреслив директор-розпорядник Фонду.


За матеріалами - Офіційного сайту Президента України

"Як Глава держави, запевняю вас, що вони пройдуть у повній відповідності до найсуворіших демократичних норм і принципів», - сказав Президент України Віктор Ющенко під час новорічного прийняття для представників дипломатичного корпусу.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Під час дискусії представниками України було зокрема наголошено на важливості подальшого розвитку існуючих інструментів партнерства Альянсу, зокрема, таких як Програма НАТО «Партнерство заради миру» та Рада Євроатлантичного співробітництва.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"Я – незалежний",- підкреслив кандидат у єврокомісари. За словами Еттінгера, він не має акцій великих підприємств на кшталт RWE, E.Оn або Vattenfall.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Найбільші банки Америки мають щонайменше впродовж десяти років сплачувати спеціальний податок до державної скарбниці, заявив президент США Барак Обама у Вашингтоні. Його мета – повернути витрачені на порятунок кредитно-фінансових установ мільярди.


За матеріалами - Офіційний сайт Президента України

«Передусім це стосується європейської та євроатлантичної інтеграції. Упевнений, що з подоланням наслідків економічної кризи Україна знову буде серед європейських лідерів за темпами розвитку», - наголосив Президент України Віктор Ющенко.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-служба РНБОУ

У конференції також взяли участь представники Азербайджану, Польщі, Румунії, Болгарії, Литви, Туреччини, Туркменістану, Казахстану, Євросоюзу та Білорусі (в якості спостерігача).


Джерело - УКРІНФОРМ, оційний сайт МЗС України.

В Осло відбулася зустріч заступника Міністра закордонних справ України Костянтина Єлісєєва з членами Міжнародної Групи з розробки нової Стратегічної концепції НАТО на чолі з колишнім Державним секретарем США Мадлен Олбрайт.


Джерело - Економічна правда

У комітеті Держдуми у міжнародних справах не виключають перегляду газових контрактів між Україною і РФ після виборів президента України.


Джерело - Українська правда

"Мені надійшла інформація, яка свідчить про загрозу втручання державних діячів інших держав та міжнародних кримінальних структур в хід президентських виборів в Україні та зриву виборів у цілому", -сказав він.


За матеріалами - Української правди

У президента Віктора Ющенка "політична агонія" і йому загрожує трибунал за злочини проти власного народу. Про це заявив голова комітету Держдуми РФ у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Олексій Островський.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Особлива увага у документі приділяється тому факту, що Україна стоїть на порозі чергових президентських виборів, які обов'язково повинні бути та чесними, вільними й прозорими.


Джерело - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Гаїті Жан-Макс Белльрів вважає, що ці страшні цифри цілком реальні, хоч в них і дуже важко повірити. "Я сподіваюся, що це не так, сподіваюся, що люди встигли вибратися", - наголосив він.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-служби МЗС України

Сторони обговорили низку актуальних питань у відносинах між Україною та ЄС, зокрема в контексті головування Іспанії в ЄС, що розпочалося 1 січня 2010 року, а також інституційних перетворень ЄС після набрання чинності Лісабонським договором.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Одне вже зрозуміло: нам потрібно стабільне зростання на рівні щонайменше 2% проти запланованого 1% з метою збереження нашої соціальної моделі, а також утримання серед найбільших економік світу”, - сказав Г.Ван Ромпей.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Ми отримали відповідь Ісландії на нашу анкету, і зараз над нею працюємо”, - сказав кандидат на посаду комісара ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Стефан Фюлє.


Джерело - УНІАН

Економічна криза 2009 року привела до різкого скорочення експорту та інвестицій, внаслідок чого ВВП скоротився на 5%, порівняно з 2008 роком.


Джерело - Українська служба ВВС

Брюссельські оглядачі кажуть, що тепер європейське майбутнє України залежить виключно від Києва. А допомога з боку ЄС буде, скоріш за все, стримано-недовірливою.


За матеріалами - Української служби ВВС

Пропозицію щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Ізраїлем за два тижні буде винесено на розгляд ізраїльського Кабміну.


За матеріалами - Української правди

Посольство Грузії подало заявку на реєстрацію 2042 спостерігачів 8 січня, а останній термін реєстрації офіційних спостерігачів сплив 11 січня.


За иатеріалами - Української правди

Не слід очікувати, що можлива перемога лідера Партії регіонів Віктора Януковича стане тріумфом Росії.Про це пишуть оглядачі американського журналу "Newsweek".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У той час, як ліберали виступають за членство Анкари в ЄС, баварський Християнсько-соціальний союз знову заявив про своє негативне ставлення до цього питання.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Баронеса Кетрін Ештон, відповідаючи на запитання депутатів, розповіла і про Україну, де, за її словами, вона має намір відігравати активну роль”. За словом „Україна” пролунали слова „вибори” та „енергетика”.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

На виборах президента Хорватії переміг 52-річний Іво Йосипович – кандидат від опозиційної Соціал-демократичної партії. За нього у другому турі виборів проголосували понад 60 відсотків виборців.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, РАР

У 2011 році, коли почергово в Євросоюзі головуватимуть Угорщина та Польща, відбудеться наступний саміт ЄС та країн проекту "Східного партнерства".


Джерело - УКРІНФОРМ

"Зустріч у форматі "5+1" відбудеться у Нью-Йорку наприкінці тижня. Йтиметься про види та ступінь жорсткості санкцій, які б ми могли застосувати", - пояснила Держсекретар.


Джерело - УКРІНФОРМ

Західні спецслужби попередили країни Перської затоки про те, що міжнародна терористична організація "Аль-Каїда" найближчим часом може влаштувати серію терактів у Перській затоці і Аравійському морі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це під час слухань у Європейському парламенті заявила високий представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Кетрін Аштон.


Джерело - Економічна правда

Утім Росія й раніше регулярно відставала від США за загальним обсягом видобутого газу, але випереджала свого конкурента з видобутку товарного газу - тобто того газу, що йде на продаж, а не закачується назад у пласт або спалюється на факелах.


Джерело - ЛІГАБізнесІнформ, Економічна правда

З 6 млрд. доларів, які в 2009 році були використані НАК "Нафтогаз України" для розрахунків з Росією за поставлений газ, 3 млрд. доларів були позичені.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Домовленість про передачу підписали в суботу представники Міжнародних сил сприяння безпеці під командуванням НАТО та уряду Афганістану.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Кожен з 26-ти кандидатів проведе тригодинні слухання у відповідних комітетах Європарламенту, в ході яких представить своє бачення діяльності на посаді комісара ЄС та відповість на запитання депутатів.


Джерело - УНІАН

У другому турі боротьбу за посаду голови держави продовжать представник опозиційної Соціал-демократичної партії Іво Йосиповіч і незалежний кандидат, мер Загреба Мілан Бандич.


Джерело - Українська правда, Прес-служба МЗС.

"В центрі уваги переговорів з міністром закордонних справ Іспанії та іншими урядовцями будуть пріоритети взаємодії під час головування Іспанії в ЄС, у тому числі щодо укладення угоди про асоціацію Україна-ЄС", - зазначили у МЗС України.


Джерело - Українська правда

"Досі залишається без переконливої відповіді, чому контракт з Газпромом повинен діяти так довго - аж до 2037 року? Чому не звернулися за допомогою Європейського Союзу", - зазначили у канцелярії Президента Польщі Леха Качинського.


Джерело - УКРІНФОРМ

За абсолютними показниками це означає, що у всіх 27 країнах ЄС у листопаді минулого року без роботи залишалися 22, 899 мільйони чоловіків та жінок, з яких 15,712 мільйони проживали у країнах єврозони.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявив глава об'єднаного комітету начальників штабів США адмірал Майк Муллен. Командувач виступив із промовою перед студентами військово-морського коледжу в місті Нью-Порт.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Я цього не потерплю», – заявив явно розгніваний президент, назагал відомий своїм холоднокровним аналітичним підходом до проблем.


Джерело - УКРІНФОРМ

Іспанське головування ЄС планує створити спеціальний підрозділ, який відповідатиме за ефективний обмін розвідувальною інформацією між країнами-членами у галузі боротьби з тероризмом.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

За попередніми даними, річна інфляція у грудні 2009 року (грудень-2009 до грудня-2008) в зоні євро становитиме 0,9%.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Таким чином, дефіцит бюджету в 2009 році може стати найбільшим з 1993 року, коли він сягнув 7,7% ВВП.


Джерело - Українська правда

Мінпромторгівлі Росії ухвалило рішення про початок повторного антидемпінгового розслідування щодо імпорту окремих видів сталевих труб з України.


За матеріалами - Української правди

Ющенко пояснив це тим, що уряд підписав газові угоди, які ведуть до банкрутства "Нафтогазу України", на балансі якого перебуває українська ГТС.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Проблема полягала не в тому, щоб зібрати розвіддані. Помилка була в нездатності передати та проаналізувати існуючу інформацію. Усі ці дані були і агентства та аналітики мали до них доступ", - наголосив глава Білого Дому.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-Служби МЗС України

Вранці 6 січня екіпаж "Аріани" буде доставлений до аеропорту міста Салала для відбуття на Батьківщину. Прибуття звільнених з піратського полону українських моряків очікується до аеропорту міста Одеса 6 січня о 12.00 за київським часом.


Джерело - УКРІНФОРМ, EurActive

Але така амбіція країни зустрічає досить прохолодну реакцію з боку офіційних представників ЄС, навіть незважаючи на чітку євроінтеграційну перспективу всього регіону Західних Балкан.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відтак впроваджується додаткова, особливо щільна перевірка громадян 14 країн, якщо вони подорожують до Сполучених Штатів з-за кордону. У списку країн, здебільшого, близькосхідні, але не лише вони.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Молдова і Європейський Союз 12 січня 2010 року в Кишиневі почнуть офіційні переговори про підписання угоди про асоціацію.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Іспанське президентство, зокрема, планує створити спеціальний підрозділ в ЄС для обміну розвідувальними даними щодо діяльності терористів.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Новий рік, нові починання, нові жарти. У перші дні 2010-го в Євросоюзі було вже все: президент Ради ЄС скликає позачерговий саміт, а якісь хакери «пожартували» так, що перестав працювати сайт іспанського головування.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У перший робочий день нового року відчутно подорожчала нафта. На тлі очікувань покращання кон’юнктури в США та зими в північній півкулі ціна за барель нафти в комп’ютерній торгівлі перевищила 80 доларів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Посольство США в Ємені, що напередодні закрилося у зв'язку з погрозами "Аль-Каїди" на адресу іноземних представництв, сьогодні поновило роботу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Стабілізація європейської економіки стане головною темою першого у нинішньому році засідання Ради ЄС на вищому рівні, що відбудеться 11 лютого. Таку заяву зробив сьогодні новообраний Президент Ради ЄС Херман Ван Ромпей.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-служба Президента України

За дорученням Президента України Віктора Ющенка делегація відбула до Оманського порту Салала. Разом з делегацією спецрейсом українського літака повернуться на Батьківщину 24 наших моряки з судна "Аріана"


Джерело - УКРІНФОРМ

Зустріч скликають у зв'язку зі спробою теракту 25 грудня, коли громадянин Нігерії намагався підірвати вибуховий пристрій на борту авіалайнера, який летів із Амстердама до Детройта.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Часу Іранові президент Обама дав до кінця минулого року, але мулли не лише відкинули цей ультиматум, а й висунули західним державам свій власний – протягом місяця відновити досі безплідні переговори і прийняти контрпропозицію.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За результатами останнього, четвертого раунду, що відбувся у грудні 2009 року, сторони дійшли згоди, що кінцевою метою документа буде повне узгодження загальних базових стандартів щодо безпеки польотів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Кабінет Міністрів затвердив план дій, згідно з яким Україна братиме участь у глобальній ініціативі щодо боротьби з актами ядерного тероризму на період до кінця 2010 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В Ісландії наростає соціальна напруга – люди не хочуть зі своєї кишені повертати гроші іноземним вкладникам, які постраждали від банкрутства місцевих банків. Під петицією підписалася чверть дорослого населення.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Головування в Євросоюзі перейшло 1 січня 2010 року від Швеції до Іспанії. Таким чином, на Мадрид лягає місія з координації роботи вищих органів ЄС в умовах реалізації Лісабонської угоди, яка набула чинності місяць тому.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Виведення станції з експлуатації пов`язане з вимогами Євросоюзу. Фахівці з ЄС вважали станцію застарілою і відзначали, що на ній встановлено реактор ”чорнобильського типу”.


Джерело - УКРІНФОРМ

Згідно з цією угодою, Україна прийматиме осіб, які прибули в країни ЄС з території нашої держави та порушили правила в'їзду і перебування в цих країнах.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Існують ознаки того, що Аль-Каїда на Аравійському півострові націлена на наше посольство та загрожує персоналові, і ми не збираємося ризикувати життями наших дипломатів та інших людей", - радник президента США з питань внутрішньої безпеки.


АНАЛІТИКА

Джерело - Center for Transatlantic Relations

Доповідь покликана сгенерувати нові ідеї та роздуми про роль США та ЄС у зміненому глобальному середовищі.


Микола Капітоненко, Інститут міжнародних відносин КНУ - Дзеркало тижня

Європейська система безпеки переживає непрості часи. Звикнувши до найвищих стандартів політичної і військової стабільності, європейські держави були не тільки не готові до нових, непрямих типів загроз, а й втратили дипломатичну ініціативу.


Олексій Коломієць, Марія Золкіна - Центр європейських і трансатлантичних студій

Це головування корінним чином відрізнятиметься від останнього іспанського лідерства в ЄС у першій половині 2002 року, коли тільки-но розпочинав роботу Конвент з вироблення Конституційного договору ЄС.


Джерело - The Heritage Foundation

Зв'язок між економічними можливостями та процвітанням.


Роберт Кеган - World Affairs

Президенство Обами може знаменувати початок новї ери американської зовнішньої політики та розглядатися як момент, коли Сполучені Штати відійшли від гранд-стратегії, визначеної після Другої Світової війни.


Уільям Крістол - The Weekly Standard

Основні частини американського суспільства та американського політикуму чинять спротив скатуванню до европейського декаденсу.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Офіційного сайту Президента України В. Ющенко

Президент Віктор Ющенко визнав воїнів Організації українських націоналістів і Української повстанської армії учасниками боротьби за незалежність України.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля

Нині гаслом Давосу буде: «Поліпшити стан світу: по-новому мислити, по-новому планувати, по-новому будувати». Йтиметься про закріплення економічного росту після кризи.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулися засідання Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів у різних форматах.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

26-27 січня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбудуться засідання Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів у різних форматах.


Джерело - Офіційний сайт Президента України Віктора Ющенко

Значення цієї події виходить далеко за межі політичного і навіть історичного виміру.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Демократи програли вибори сенатора у Масачусетсі. Таким чином у Верхній палаті Конгресу однопартійці президента Обами більше не мають необхідної більшості у 61 голос.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Чи буде у змозі Україна у 2010 році сплатити 37 мільярдів доларів зовнішнього боргу або подолати фінансовий дефіцит, більший за 10 мільярдів доларів, котрий буде щороку зростати разом із припиненням фінансової допомоги МВФ.


За матеріалами - Офіційного Інтернет Представництва Президента В. Ющенко

«Зовнішня політика України залишиться незмінною. Передусім це стосується європейської та євроатлантичної інтеграції. Упевнений, що Україна знову буде серед європейських лідерів за темпами розвитку", - наголосив Президент України Ющенко.


За матеріалами - Української правди

Керівників більшовицького тоталітарного режиму визнали винними у геноциді в Україні в 1932-33 роках.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Мадриді у п’ятницю допізна тривали святкування з нагоди інаугурації піврічного головування Іспанії в Європейському Союзі. В урочистостях взяли участь голови найвищих установ об’єднаної Європи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2237. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект