НОВИНИ

21.01.2010 | За рік президентства Барак Обама втратив підтримку 18% своїх прихильників - результати опитування
Джерело - УКРІНФОРМ

20 січня 2009 року 44-й президент Сполучених Штатів Америки переступив поріг Білого дому, користуючись безпрецедентною підтримкою серед американців та неабияким авторитетом на світовій арені. Тоді рейтинг глави держави серед населення становив 68%. Після року на президентській посаді діяльність Барака Обами схвалює не більше 50% жителів США. Про це свідчать результати останнього опитування, проведеного телекомпанією "CBS News".







Таке падіння рейтингів політики та експерти оцінюють по-різному. Критики вважають, що населення адекватно реагує на прорахунки діючої адміністрації, а симпатики молодого й енергійного президента переконані - даються взнаки надзвичайно високі очікування від нього самого та його команди.


За місяць до інаугурації 4-го глави Білого дому економіка країни знаходилися на дні кризи, було втрачено більше півмільйона робочих місць, власників близько 300 тисяч будинків позбавили прав на нерухомість, банківська система опинилася на межі краху. У спадок від попередника Барак Обама отримав не лише складні внутрішні проблеми, а й дві війни за океаном.


Діюча адміністрація останнім часом часто звітує про початок відновлення економіки, пожвавлення фінансових ринків та банківської діяльності. Однак, далеко не всі американці задоволенні результатами керівництва країни. Відповідно до результатів опитування, деякі з них переконані, що Барак Обама багато уваги приділяє допомозі американській промисловості і недостатньо підтримки надає безпосередньо самим громадянам.


49% респондентів вважають, що президент надто захопився порятунком банків і 37% не схвалюють багатомільйонних ініціатив адміністрації щодо підтримки автовиробників. Натомість 54% американців жаліються, що керівництво мало робить для середнього класу. 6 з 10 опитаних переконані, що президент не допомагає малому бізнесові та власникам нерухомості, що опинилися у скрутному становищі через кризу.


60% учасників опитування зазначили, що 44-ому президентові не вдалося поки виконати одну із ключових передвиборчих обіцянок - принести докорінні зміни до Вашингтона. Незадоволене населення і тим, що керівництво держави продовжує проводити активну військову політику в Афганістані та в Іраку. Проте, майже половина респондентів вважає, що зовнішня політика адміністрації допомогла покращити імідж США на міжнародній арені.


Загалом, відразу після інавгурації, більше двох третин населення сподівалися, що Барак Обама стане "хорошим чи дуже хорошим" президентом. На сьогодні таких оптимістів лишилося лише 46%. Натомість 54% дають йому посередню чи низьку оцінку.


Деякі політологи вважають, що зниження рейтингу глави Білого дому протягом першого року при владі - явище досить типове і спостерігалося у більшості американських лідерів. Посилаючись на дані дослідницької служби "Gallup", вони нагадують, що Дуайт Ейзенхауер та Джон Кеннеді втратили за 12 місяців 4% прихильників, Річард Ніксон - 5%. Підтримка Рональда Рейгана зменшилася на 14%, Джимма Картера - аж на 17%. Цієї участі вдалося уникнути лише президентам Джорджу Бушу-старшому та Джорджу Бушу-молодшому, однак це не завадило останньому покинути офіс із рекордно низьким рейтингом.


Деякі політологи попереджають про небезпеку, яку несе в собі подальше зменшення підтримки Барака Обами серед американців. Вона полягає в тому, що другий рік його перебування в Білому домі співпаде із проведенням парламентських виборів. Якщо діяльність президента схвалюватиме менше половини населення країни, це може стати причиною втрати позицій Демократичної партії і призвести до значного зменшення її впливу в Конгресі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 527. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект