НОВИНИ

29.01.2010 | Учасники форуму у Давосі продовжують робити прогнози на видобуток нафти, розвиток соціальних мереж та обсяги світових перевезень
За матеріалами - УКРІНФОРМ, Франс Прес.

Учасники Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі продовжують робити прогнози. Зокрема, вчора вони стосувалися видобутку нафти, розвитку соціальних мереж та обсягів світових перевезень.







Генеральний директор національної нафтової компанії Saudi Aramco Халід Аль-Фаліх (Khalid Al-Falih) визнав, що обговорення піку світового виробництва нафти (peak oil) залишається актуальним. "Ми думаємо, що обговорення, яке викликало стурбованість щодо продуктивного піку виробництва, залишається питанням виробників", - відзначив він. Разом з тим Халід Аль-Фаліх висловив занепокоєння тим, що керівні органи світової спільноти закликають до скорочення споживання викопної енергії, що відповідно не спонукає виробників інвестувати у вивчення ринку збуту. "Торік не дивлячись на спад ми зберегли інвестиції у нафтодобувному секторі. Але ми не маємо впевненості у підтримці політичних лідерів", - відзначив він.


У свою чергу президент Азербайджану Ільхам Алієв висловив задоволення рівнем світових цін на нафту. "Справжній рівень ціни на нафту прийнятний для підприємств, споживачів і країн", - сказав він, додавши, що "такий рівень дає змогу Азербайджану інвестувати більше, щоб шукати нові поклади нафти і газу".


Поняття "піку світового виробництва" кілька років поспіль розділяє експертів, які прагнуть точно встановити момент, коли добування нафти не зможе прогресувати через відсутність нових покладів, а відтак почнеться виснаження світових резервів. Деякі експерти вважають, що нові методи буріння свердловин і нові технології видобування нафти з бітумінозних пісків дадуть змогу відтягнути продуктивний пік виробництва енергоносіїв. Так, за підрахунками геологів, запаси нафти в бітумінозних пісках провінції Альберта (Канада) і річки Оріноко (Венесуела) становлять відповідно 1,7 і 2,0 трлн барелів, тоді як світові запаси звичайної нафти оцінювалися в 1,1 трлн барелів.


Ще одна найобговорюваніша тема в кулуарах форуму в Давосі - звіт Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) про найбільший після Другої світової війни спад пасажирських перевезень минулого року. На власному досвіді проблеми авіакомпаній відчув засновник однієї з найбільших світових соціальних мереж Twitter Еван Уїльямс, через те, що авіакомпанія United Airlines втратила його багаж і він був вимушений виступати перед учасниками форуму в Давосі у джинсах і кросівках. Своїм виступом Еванс нікого не шокував, а згідно з його змістовною частиною виступу новий сервіс повідомлень Twitter торік пережив "сенсаційне" зростання, маючи 75 млн користувачів.


Разом з тим, учасників ВЕФ у Давосі переслідує щось подібне до злої долі: ледве приїхавши на цей гірськолижний курорт, вони вважають за потрібне робити прогнози, більшість з яких не збувається. Газета "The Washington Post" зібрала приклади найбільш невдалих прогнозів, зроблених у Давосі. Так, у 2001 році глава корпорації "Enron" Кенет Лей (Kenneth Lay) назвав своє дітище "корпорацією ХХІ століття". У грудні того ж року Enron проголосив себе банкротом, а ще через три роки пана Кенета Лея судили за шахрайство. У 2004 році Біл Гейтс саме в Давосі пообіцяв, що "через два роки проблема спаму буде вирішена". У 2008 році колишній міністр фінансів США Джон Сноу (John Snow) заявив на форумі, що рецесія в Сполучених Штатах "буде короткою і неглибокою", а його співвітчизник директор Peter G. Peterson Institute for International Economics Фред Бергстен (Fred Bergstern) заперечив появу рецесії світового масштабу". Спам досі мандрує мережами, а більшість країн світу, у т.ч і США, досі потерпають від рецесії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект