НОВИНИ

28.01.2010 | Україна приєднається до сил реагування НАТО вже найближчим часом – полковник Ординович
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Операції НАТО та підготовка нової стратегічної концепції – такі дві теми розглядали на щойно завершеному засіданні військового комітету Північноатлантичного Альянсу. В його рамках відбулося також засідання Комісії Україна – НАТО. На першій цьогорічній зустрічі із представниками України йшлося, насамперед, про участь українських військових підрозділів у силах швидкого реагування НАТО та загальне переформування Збройних Сил. Про деталі засідання комісії Україна – НАТО Радіо Свобода розповів заступник військового представника місії України при НАТО, полковник Андрій Ординович.


 



– Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал-полковник Іван Свида поінформував своїх колег щодо основних підходів реформування Збройних Сил, тобто їх розвитку в рамках державної програми. Також він поділився своїми міркуваннями щодо попередніх результатів так званого другого оборонного огляду, що був започаткований два роки тому і має завершитися у березні. Представник України також відповів на запитання, що виникали упродовж його презентації.


Як саме реагували на повідомлення пана Свиди представники військових штабів НАТО?


– Представники НАТО мали широкі дискусії, щодо наданої інформації, схвалили плани Збройних Сил України і висловили вдячність за їхню активну участь у миротворчих операціях, а також силах реагування НАТО. Україна – перша з країн-партнерів альянсу, що долучається до ініціативи сил реагування. (На засіданні) також порушували питання щодо удосконалення системи управління українськими військами, систем логістики та освіти у контексті досягнення військових критеріїв членства. Говорилося також щодо участі України у 15-ій та 16-ій ротаціях сил реагування НАТО. Українській делегації також дали поради, зауваживши, що реформа Збройних Сил може бути успішною тільки за умови відповідного фінансування та матеріального забезпечення.


Пропозиція українським військовим брати участь у силах швидкого реагування НАТО – це річ унікальна, адже мова йде про готовність упродовж короткого часу залучати підрозділи у військових операціях НАТО. Донині такі дії були тільки у компетенції сил альянсу, чи не так?


– Ми зараз перебуваємо на заключному етапі – сертифікації взводу радіохімічної безпеки, щоб бути готовими до участі (у місіях НАТО). Якщо ми її завершимо успішно, а це буде здійснене на міжнародних навчаннях із 17 квітня по 1 травня, то перебуватимемо у стані stand-by, тобто у стані готовності до реагування. За необхідності, надсилатиметься звернення до Верховної Ради, і тоді українські підрозділи будуть надіслані для надання допомоги. Сили реагування НАТО – це не лише бойові підрозділи, вони використовуються і для гуманітарних операцій, евакуації цивільного населення, надання медичної допомоги та іншого. Українські Збройні Сили вже мають підрозділи, що готові до використання у подібних діях. Йдеться про інженерні, аеромобільні підрозділи, літаки медичної евакуації та стратегічних авіаперевезень. Вони доповнюють модулі, необхідні для таких дій. До концепції сил реагування НАТО вводяться нові підходи, і ми віримо, що це сприятиме активнішому залученню й інших країн-партнерів. Зокрема, наші колеги з Фінляндії мають наміри долучитися до найближчих ротацій і вже заявили про сили та засоби (що можуть бути використані).


Коли мова заходила про участь України у силах реагування НАТО, то дехто називав 2015-й та 2016 роки. Але насправді, така співпраця планується вже в цьому році...


– На засідання йшлося про 15-ту та 16-ту ротації, що не має ніякого стосунку  до років. Нині Збройні Сили України та керівництво Генерального штабу запропонували участь у ротаціях сил реагування НАТО, які мають відбутися упродовж  2010 року з червня по грудень, а також у січні-червні 2011 року. Тобто, мова йде про найближчий час, а не про 2015-16 роки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект