НОВИНИ

22.01.2010 | Китай може стати другою після США економічною потугою у світі
Джерело - Українська служба "Радіо свободи"

Китай заявляє, що є першою країною, котра оговталася від світової економічної кризи. Керівництво Китаю каже, що різке зростання економіки почалося наприкінці 2009 року, а зараз економічний поступ продовжується. Згідно із прогнозами, Китай може стати у 2010 році другою економікою світу, випередивши Японію і поступившись лише США. Та й Світовий банк прогнозує, що Китай нині буде виводити глобальну економіку з рецесії з середньорічними темпами зростання у світі майже у 3 відсотки.


Успіхи Китаю щодо економічного зростання в останні три місяці 2009 року, коли темпи його росту сягали понад 8 відсотків, змусив експертів вести мову про ймовірне перевищення китайцями у найближчий час головних економічних показників Японії.


Але Ма Цзянь Тонг, комісар національного статистичного бюро Китаю, зауважує: «Незалежно від рейтингу Китаю в світовій економіці минулого року, ми ще фактично сильно відстаємо у виробництві ВВП на душу населення від світової сотні найпередовіших країн. Велике населення, слабка економічна база і обмежені ресурси з масштабною бідністю пересічних громадян – все це залишається переважаючим у нинішньому Китаї».


Економісти заявляють, що для збереження соціальної стабільності Китай потребує щорічних середніх темпів зростання не нижчих за 8 відсотків. У світі з надією дивляться на китайську економіку, але в самому Китаї бояться інфляції. Той же Ма Цзянь Тонг каже, що Пекін мусить контролювати пропорції зростання економіки і споживчих цін, а вирівнювання темпів зростання з інфляційними очікуваннями – це є серйозною проблемою.


На Заході чекають пом’якшення Пекіна щодо курсу китайського юаня


Центральний банк Китаю зберіг стійкий курс свого юаня стосовно долара з кінця 2008 року, щоб втримати свою конкурентоспроможність в експорті. Але у світі очікують пом’якшення валютної політики Пекіна у найближчі місяці для відновлення балансу у світовій економіці.


Світовий банк дає не дуже втішний проноз на другу половину 2010 року, коли внаслідок ослаблення впливу програм стимулювання очікують сповільнення росту економік. Тут сподіваються на Китай, котрий поведе світ із рецесії та допоможе досягнути майже 3 відсотків глобального зростання цього року, тоді як у 2009-му був спад на понад 2 відсотки.


Експерти кажуть, що подальші перспективи світової економіки «невизначені», особливо, що стосується 2011 року. Ендрю Бернс, чільний автор доповіді Світового банку, говорить, що все залежить від наступних 6 місяців, як уряди припинять програми стимулювання, і не виключено що 2011-й ознаменується зростанням у 2-3 відсотки.


«Велика проблема, яка стоїть перед країнами, що розвиваються та індустріальним країнами, як зняти фінансові, грошові стимули, не руйнуючи при цьому зростання», – наголошує Ендрю Бернс.


Хоча чимало експертів прогнозують досить тривале подолання наслідків глобальної кризи, особливо у відновленні зайнятості, та кажуть, що найбільше криза позначиться на бідних країнах, які опираються на гранти або субсидії і кредитування від світових банків.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2642. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект