НОВИНИ

15.01.2010 | Секретар РНБОУ Раїса Богатирьова взяла участь у Батумській енергетичній конференції
За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-служба РНБОУ

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова взяла участь у Батумській енергетичній конференції "Розвиток Південного коридору - розвиток постачання енергоносіїв з Каспійського регіону". У конференції також взяли участь представники Азербайджану, Польщі, Румунії, Болгарії, Литви, Туреччини, Туркменістану, Казахстану, Євросоюзу та Білорусі (в якості спостерігача).


Під час виступу Б.Богатирьова наголосила, що Україна, яка є одним із засновників ініціативи з розвитку багатосторонньої співпраці країн Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського регіону, неухильно відстоює принципи посилення енергетичної безпеки держав-учасниць та Європи в цілому.


Оцінюючи ситуацію в регіоні, українська сторона відзначає, що сучасна безпекова ситуація у Каспійському, Чорноморському та Балтійському регіонах характеризується наявністю політичних та економічних ризиків на шляху реалізації енергетичних проектів. Відтак Київ переконаний, що нині необхідно усунути перешкоди підвищенню рівня енергетичної безпеки у регіоні. Серед них: залежність від постачання енергоносіїв з одного джерела, непрозорість механізмів ціноутворення на енергоносії, використання монопольного становища як важеля політичного та економічного тиску.


Секретар РНБОУ вважає, що важливою складовою забезпечення енергетичної безпеки та незалежності будь-якої держави є диверсифікація джерел енергопостачання, а також стабільність і гарантованість транзиту енергоносіїв.


У рамках реалізації енергетичної політики, спрямованої на утвердження України як надійного партнера в енергетичній сфері, наша держава активно опрацьовує питання організації нових маршрутів транспортування енергоносіїв з Каспійського та Близькосхідного регіонів. Логічним результатом спільної роботи стане об'єднання енергетичних просторів Чорноморського, Каспійського та Балтійського регіонів на регуляторній базі законодавства ЄС.


Пріоритетним проектом у рамках Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору є Євроазіатський нафтотранспортний коридор (ЄАНТК), що займає центральне місце у планах диверсифікації шляхів та джерел постачання нафти на ринки європейських країн. Одним з основних завдань країн-учасниць (України, Польщі, Азербайджану, Грузії, Литви), а також ЄС у цьому контексті є інтеграція нафтотранспортних систем України та Польщі для постачання каспійської нафти трубопроводом "Одеса-Броди-Плоцьк".


Р.Богатирьова констатувала, що за останній час державами-учасниками конференції спільно досягнуто порозуміння та прогресу в реалізації Євроазіатського нафтотранспортного коридору на базі українського нафтопроводу "Одеса-Броди" з продовженням до польського міста Плоцьк, що підтримується Європейською Комісією.


Іншим пріоритетним проектом у рамках Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору є проект газопроводу "Білий потік" ("White Stream"), про що було окремо зазначено у прикінцевій Спільній заяві Батумської енергетичної конференції.


Таким чином, подальша реалізація проектів ЄАНТК (нафта) та "Білий потік" (газ) у рамках Південного коридору, який є одним із пріоритетів в політиці Євросоюзу щодо диверсифікації джерел та маршрутів транспортування вуглеводнів до країн ЄС, а також можливість використання інструментів Східного партнерства для спільного фінансування проектів нададуть додатковий поштовх для подальшої успішної реалізації зазначених проектів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4251. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект