НОВИНИ

29.01.2010 | В НАТО можуть увійти демократії, які бажають взяти на себе відповідальність - Мадлен Олбрайт
За матеріалами - УКРІНФОРМ

В НАТО можуть увійти демократії, які бажають і можуть взяти не себе відповідальність та обов'язки такого членства. Про це вчора у Брюсселі під час зустрічі з депутатами Європарламенту заявила колишній Держсекретар США Мадлен Олбрайт, яка очолює групу експертів з розробки нової Стратегічної концепції Альянсу.


 




Відповідаючи на запитання депутатів про те, чи буде НАТО продовжувати політику розширення, Мадлен Олбрайт наголосила, що завданням експертної групи не є перегляд різних аспектів, які складають основу політики Альянсу. Вона підкреслила, що НАТО є союзом з безпеки, а не філантропічною організацією, тож головним його призначенням залишається колективна оборона, як це відображено у статті 5-й Вашингтонського договору.


Мадлен Олбрайт нагадала також положення Бухарестської декларації Альянсу, яка вказує на те, що "двері НАТО залишатимуться відкритими для європейських демократій, які бажають та можуть прийняти на себе відповідальність та обов'язки, пов'язані з таким членством".


Щоправда, американський політик не послалася на інші рішення Бухарестського саміту НАТО, за якими глави держав та урядів Альянсу прямо вказали на те, що "Україна і Грузія будуть членами НАТО". Така стриманість може слугувати ознакою визнання певних політичних реалій та відображенням еволюції поглядів щодо України і Грузії в межах самого Альянсу.


Щодо співробітництва між НАТО і Євросоюзом, Мадлен Олбрайт, говорячи від себе особисто, визнала факт існування певної конкуренції між двома організаціями, яка не приносить користі в епоху обмежених ресурсів та глобальних викликів у сфері безпеки.


Мадлен Олбрайт висловилася щодо майбутнього відносин між НАТО і Росією, охарактеризувавши їх як "функціональні стосунки, які вимагають прагматичного підходу". Говорячи про роботу експертної групи в цьому контексті, вона зауважила, що на цей момент не зроблено якихось специфічних висновків, адже експерти проводять "інвентаризацію" таких відносин, з урахуванням чисельних випадків непорозуміння у минулому. При цьому американський політик зауважила, що Росія є лише одним з партнерів НАТО і не має перетворитися у "хвіст, який буде виляти собакою".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект