Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Офіційний сайт НАТО

28 серпня військово-морське з'єднання НАТО прибуло до Кейптауну, Південна Африка, пройшовши половину шляху із запланованого двохмісячного плавання навкруги Африканського континенту.


Джерело - Портал "Європейський простір"

3 вересня Беніта Ферреро-Вальднер проведе в Брюсселі найпершу зустріч міністрів та інших представників з усіх країн, охоплених Європейською політикою сусідства (ENP), з їхніми партнерами з ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Затриманого Януша Качмарека прокуратура звинувачує у складанні фальшивих свідчень і в ускладнені ведення одного із слідств у справі витоку інформації.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Після перебоїв з постачанням нафти з Росії знову почали лунати голоси тих, хто пропонує шукати інші джерела для закупівлі цього енергоносія.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Багато газет у Південній Кореї висловлюють занепокоєння, що через прямі контакти з радикальними ісламістами з руху „Талібан” може постраждати міжнародна репутація країни.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ключовими питаннями співробітництва із країнами-сусідами європейці вважають боротьбу із організованою злочинністю та тероризмом, захист довкілля та питання енергетики, теми економічного розвитку, освіти та імміграції.


За матеріалами - Associated Press, УНІАН

Повідомив генерал американської армії Девід Маккирнан під час візиту на військову авіабазу "Михайло Когелнічану" поблизу Констанци.


Джерело - УНІАН

11-12 вересня у Києві відбудуться українсько-польські консульські консультації щодо модифікації двосторонніх угод у зв’язку з приєднанням Польщі з 1 січня 2008 року до Шенгенської угоди.


Джерело - Korespondent.net

Візовий режим між Україною та Ізраїлем можуть скасувати впродовж наступних року-двох. Iзраїльські урядовці розраховують таким чином збільшити потік туристів до своєї країни.


За матеріалами - Forbes, Lenta.ru, Korespondent.net

Разом із тим, держсекретар США Кондоліза Райс із першої трійки вибула, опинившись на четвертому місці.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Попередні спроби досягти порозуміння в рамках ООН стосовно Косова не мали успіху. Росія погрожувала застосувати право вето на резолюцію у справі Косова в Раді безпеки ООН.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Польща та Литва вважають пріоритетними відносини з Україною та іншими країнами південно-східного регіону у питаннях енергетичної безпеки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Перебуваючи з візитом у Токіо, канцлер Німеччини Ангела Меркель наголосила на тому, що в питанні охорони клімату Європа не може залишатися наодинці.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Коли турецький народ у липні майже половину голосів віддав партії прем’єр-міністра Ердогана, це було чітким сигналом армії, що парламент добре зробить, якщо підтримає запропонованого партією АКП кандидата.


Джерело - УНІАН, Сайт ІЄАС

На думку Марека Сівеця, політичні сили України "почали усвідомлювати, як треба слухати".


За матеріалами - Korespondent.net

Основний обсяг попиту на енергоносії буде припадати на країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону.


Джерело - НЦПЄАІ України

Результати опитувань періоду 1997-2004рр. свідчать про те, що підтримка громадськістю стратегічного курсу України на вступ до НАТО утримувалася на рівні приблизно 30% - "за", 30% - "проти" і 30% тих, хто вагався з відповіддю.


За матеріалами - "Німецької хвиля", УНІАН

Щороку в Німеччині по лінії академічних обмінів навчаються до 3 тис. українських студентів.


Джерело - УНІАН, Українська правда

Європейський парламент не висловлював ніякої підтримки жодній з політичних партій України чи будь-якій коаліції, включаючи широку.


За матеріалами - Української правди

Посол США в Україні Вільям Тейлор під час свого перебування в Полтаві висловив сподівання на те, що парламентські вибори, які відбудуться 30 вересня, будуть чесними і прозорими.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Польський парламент ухвалив закон про входження країни до Шенгенської зони.


Джерело - EUobserver

120 лейбористських депутатів із 353 виступають за проведення референдуму.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

1-м рейсом Ту-154 доставив з Угорщини в Афганістан 123 миротворці. Згодом УАТК зробить ще 2 рейси, таким чином, українським літаком з Угорщини в місто Мазарі-Шаріф буде транспортовано понад 300 угорських миротворців.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Української правди

Вступ України до Євросоюзу відповідає національним інтересам Данії, про що йдеться в аналітичному звіті "Вплив глобалізації на зовнішню політику", який підготувало датське міністерство закордонних справ.


Джерело - Українська служба ВВС

Що стоїть за новою ініціативою – щире бажання Міністра закордонних справ допомогти Україні, чи його бажання заробити політичний капітал на виборах?


Джерело - Українська служба ВВС

Прихильники Абдули Гюля кажуть, що він буде чудовим президентом. Вони казують, що він – майстерний політик, який на посаді міністра закордонних справ допоміг Анкарі розпочати переговори про членство у ЄС.


За матеріалами - Euronews, Korespondent.net

Бельгійський король збирає Раду Корони - закликає до двору найвпливовіших політиків і радиться з ними. Бельгійський монарх має право зібрати Раду Корони лише у виняткових, найважчих для країни ситуаціях.


За матеріалами - NEWSru.com, Koresponednt.net

Колишній керівник Панами генерал Мануель Антоніо Норьєга, що завершує відбувати тривале тюремне ув'язнення в США, після виходу на свободу може бути екстрадійований до Франції.


Джерело - УНІАН

Тим часом, за неофіційними даними, влада Південної Кореї прийняла висунуті талібами умови і погодилася вивести з Афганістану всі свої війська і весь цивільний персонал до кінця 2007 р.


Джерело - УНІАН

У США за межею бідності живуть 36,5 мільйонів людей або 12,3% від загальної кількості населення, йдеться в новій доповіді американського Бюро з перепису населення.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Пайфер переконаний, що питання вступу України в НАТО і ЄС не є головним питанням майбутніх парламентських виборів. Він вважає, що ці проблеми будуть предметом подальшого обговорення як президента, так і уряду.


Джерело - УНІАН

Міністр оборони США планує взяти участь в засіданні Ради міністрів оборони Південно-Східної Європи, що проходитиме в Києві.


Джерело - Європейський портал

Європейська Комісія оприлюднила звіт про розвиток європейської науки в 2006 році, який свідчить про успішний розвиток насамперед людських ресурсів у цій царині.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зустріч відбулася в рамках неофіційної програми візиту Меркель.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Начальник Генштабу генерал Ясар Буюканіт на веб-сайті турецьких збройних сил заявив, що чіткий вододіл між державною владою та ісламом є нині під загрозою.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Франції Ніколя Саркозі наголошує на необхідності створення комісії, яка б до виборів у Європарламент 2009 року визначила головну місію ЄC та його остаточні географічні кордони.


Джерело - Українська служба ВВС

Промовляючи у Техасі, президент Джордж Буш назвав пана Гонсалеса - одного із найдавніших його соратників - талановитою і поважною людиною, яка стала жертвою політичних інтриг.


Джерело - УНІАН

Прем’єр-міністр також розраховує, що до оновлення засад внутрішньої і зовнішньої політики будуть залучені найкращі фахівці країни, зокрема, представники Міністерства закордонних справ.


За матеріалами - УНІАН, РБК-Украина

Пропозиція президента Франції Николя Саркозі про розширення "великої вісімки" з оптимізмом сприйнята властями США.


За матеріалами - Українських новин, Української правди

Про це він заявив, виступаючи на 8 нараді керівників закордонних дипломатичних представництв України.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ющенко закликав уряд і Міністерство закордонних справ зробити все для вступу України до Світової організації торгівлі.


Джерело - НЦПЄАІ України

Наступного року пропонується зосередити особливу увагу на роботі з громадськими організаціями та її активізації в регіонах країни щодо інформування громадськості про Альянс та співпрацю його з нашою державою.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У 16-ті роковини незалежності України Радіо "Свобода" мало нагоду порозмовляти з колишнім польським президентом Александром Кваснєвським.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Американська енергетична адміністрація підготувала звіт, у якому Україна виявляється одним із найбільших енергетичних споживачів Європи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У понеділок в Пекіні глава німецького уряду обговорить з китайськими високопосадовцями питання збереження клімату, економічної співпраці, боротьби з промисловим піратством, а також фінансову допомогу Китаю.


Джерело - Українська служба ВВС

Він підкреслив, що цей документ буде одним із перших, що його розглядатиме новий парламент. Верховна Рада має ратифікувати цю угоду і лише після того, вона набуває чинності.


За матеріалами - Української правди

"Все по орендній платі вже підписано. Це може подобатись чи не подобатися, але ми повинні це виконувати", - зазначив він.


За матеріалами - Газета.Ru, Korespondent.net

Олег Гордієвський побоюється, що останні дії Путіна та російського уряду з відновлення військової потужності країни можуть призвести до повномасштабного військового конфлікту Росії із Заходом.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

30 юних переможців конкурсу «Аліанте 2007 – Україна» виграли десятиденну автобусну подорож до чотирьох країн-членів НАТО.


Джерело - EurActiv

Друга половина 2007 року обіцяє поновлення суперечок на тлі підготовки евродепутатів до вироблення рішень щодо майбутньої енергетичної політики ЄС.


Джерело - Українська правда

МЗС України підтверджує розповсюджену в низці ЗМІ інформацію про те, що в Туреччині затримано громадянина України, якого нібито підозрюють у зв'язках з "Аль-Каідою".


Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

Нинішня домовленість є поштовхом для поглиблення подальшої взаємодії в цій сфері.


Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

31 липня на базі Севастопольського військово-морського інституту у рамках Мережі партнерства було проведено перший семінар "Роль суспільства у здійсненні євроатлантичного інтеграційного курсу України".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Кондоліза Райс та Роберт Гейтс у четвер завершили багатоденну поїздку на Близький Схід. Вони поінформували країни регіону про ініціативу Джорджа Буша з проведення восени міжнародної конференції з питань Близького Сходу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Єврокомісії стривожені новою газовою суперечкою між Росією та Білоруссю. У Брюсселі вважають, що безпечні і безперервні поставки енергії є надзвичайно важливими для європейської економіки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Законопроект, зокрема, зобов’язує конгресменів звітувати про лобістів, які впродовж півроку надавали їм матеріальну підтримку на суму понад 15 тисяч доларів.


За матеріалами - УНІАН

Лукашенко, коментуючи конфлікт з російським газовим монополістом ВАТ "Газпром", заявив, що Росія прагне не тільки безкоштовно прихопити деякі білоруські підприємства, але і приватизувати всю республіку.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Раніше, у червні, член Ради директорів ЄБРР від Європейського інвестиційного банку Теренс Браун повідомляв, що ЄБРР готує нову стратегію діяльності для України.


Джерело - Українська служба ВВС

Операцію розцінюють як спробу Москви присвоїти приблизно мільйон квадратних кілометрів регіону разом із його нафтовими і газовими покладами.


Джерело - Korespondent.net, France Press, AP

Після переговорів з делегацією США, які пройшли в Манілі, міністр закордонних справ Південної Кореї Сон Мін Сун заявив, що сторони домовилися відмовитися від розгляду варіанта воєнної операції.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чимало західних експертів також побоюються, що оголошене «Газпромом» скорочення газу до Білорусі на 45 відсотків вже з 3 серпня може призвести до перебоїв у постачанні російського газу до Європи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За даними неофіційної статистики, в Німеччині перебувають майже 170 тисяч українців. Проте право на участь у голосуванні мають лише ті, хто став на консульський облік. Таких близько 20 тисяч чоловік.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Якщо Москва хоче побудувати стабільні партнерські відносини із Заходом, вона не може так поводитися, сказано в заяві.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Відносини України і НАТО останнім часом стали більш прогнозованими, заявив Прем'єр-міністр України Віктор Янукович на розширеному засіданні Кабінету міністрів 1 серпня 2007 року.


Джерело - УНІАН

Уряд США уклав на 10 років контракти з компаніями сектора високих технологій на створення комп`ютерних систем федерального рівня.


За матеріалами - Korespondent.net, BBCrussіan.com

Міністр закордонних справ Сербії Вук Еремич переконаний у можливості вироблення компромісного рішення, яке визначить подальшу долю Косова.


За матеріалами - РИА Новости, Korespondent.net

"Aрмія розкидала з вертольотів листівки, закликаючи жителів декількох районів покинути домівки у зв'язку з операцією, що планується".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Якщо Варшава не послухається можливого наказу Європейського суду, виникне безпрецедентна ситуація.


Джерело - Українська служба ВВС

Резолюція, яку довелося зробити менш категоричною, аби Китай не наклав на неї вето, дозволяє розміщення спільних миротворчих сил ООН та Африканського Cоюзу, тільки якщо вони будуть виключно захищати цивільних.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Індепендент» пише, що «для британської політики у виконанні Брауна найтяжче питання – саме майбутнє Європи, а не стосунки з Америкою.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Ми маємо обов’язки, які слід виконувати в Іраку, і відповідальність щодо підтримки демократично обраного уряду і здійснення виразної волі міжнародної спільноти»,- заявив Браун.


Джерело - Korespondent.net

Російські й польські спецслужби розсекретили ряд історичних документів, які розповідають про Варшавське повстання 1944 року.


Джерело - УНІАН, Німецька хвиля, Українська правда

Передбачається, що від середини серпня і до дня виборів 30 вересня в Україні працюватимуть 60 довгострокових спостерігачів від ОБСЄ.


За матеріалами - EUobserver, УНІАН

За даними видання, в листі, написаному міністром економіки Франції Жан-Луї Борлоо висловлюється протест проти наміру Єврокомісії законодавчо зобов’язати компанії розділяти сектори виробництва та продажу.


За матеріалами - Korespondent.net

Сторони заявили, що як і раніше розглядають нинішні позиції один одної як стартові, однак їхні пропозиції не влаштовують один одного й у технічному плані.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru

The Times робить висновок, що прем’єр-міністр Гордон Браун, котрий недавно зайняв свою посаду дуже серйозно налаштований на проведення дострокових виборів.


Джерело - "Німецька хвиля", Українська правда

Європейська Комісія наполягатиме, щоб український уряд скасував квоти на експорт зерна, оскільки це суперечить правилам Світової організації торгівлі.


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

У потугальського прем’єр- міністра Жозе Сократеса політичний пріорітет – конституція ЄС, хоча насправді вже під іншою назвою – «Договір реформи» і з великим бажанням надати документу титул «Лісабонський Договір».


Сергій Герасимчук, Група стратегічних та безпекових студій - Для "Євроатлантичної України"

Амбітний документ готувався з надією на запрошення України до НАТО вже на самміті в Ризі.Принаймні таки було загальне враження від Цільового плану на 2007 рік.


Петро Смертенко - Національний координатор програми EUREKA в Україні, член Ради Центру европейських та трансатлантичних студій

Основною відмінністю нових європейських програм є розширення участі в них менеджерів, учених, розробників із країн - не членів ЄС.


Мартинюк Віталій - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Європейська Рада надала Міжурядовій Конференції ЄС мандат, який вміщає основні обриси майбутнього договору ЄС, тобто політичне рішення Європейського Союзу.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

А для Республіканської партії постає питання стратегічної важливості: «Хто стане «новим Карлом Роувом» для республіканського кандидата у 2008 році, якщо такий «Карл Роув» існує?».


Людмила Мовчанюк, ІЄАС - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Тоні Блер передав свої повноваження у якості лідера Лейбористської партії міністру фінансів Великої Британії Гордону Брауну, який офіційно вступив на посаду британського прем’єр-міністра 27 червня 2007 року.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Українська служба ВВС

Генеральний Секретар НАТО – насамперед творець консенсусу, він повинен домогтися, щоб 26 країн радше раніше, аніж пізніше домовляться про курс, якого слід триматися.


Джерело - EUobserver

Але додав, що дебати з "політичних цілей Європи - гарна ідея".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Буш порівнював Ірак з іншими війнами, що їх вела Америка - з Другою світовою війною, з Корейською кампанією і з В’єтнамом.


Джерело - Korespondent.net

Українські дипломати повинні діяти поза політикою, однак разом з виконавчою владою запропонувати світові нові енергетичні проекти, подолати перешкоди у вступі до СОТ і поглибити співпрацю з ЄС.


За матеріалами - Korespondent.net

Сьогодні у столиці України відкриється восьма нарада керівників українських закордонних дипломатичних представництв.


Джерело - Євроатлантична Україна

Зустрінемося на сторінках нашого сайту 27 серпня.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Мета, як стверджують представники адміністрації президента Буша, – протистояти дедалі зростаючій загрозі з боку Ірану. Між тим, у Конгресі лунають голоси застереження щодо продажу озброєнь.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2506. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект