НОВИНИ

31.08.2007 | Перша зустріч міністрів з країн-членів ЄС та Європейського сусідства
Джерело - Портал "Європейський простір"

3 вересня Беніта Ферреро-Вальднер, Комісар із зовнішніх зв’язків та європейської політики сусідства, проведе в Брюсселі найпершу зустріч міністрів та інших представників з усіх країн, охоплених Європейською політикою сусідства (ENP), з їхніми партнерами з Європейського Союзу. Ця міжнародна конференція під назвою “Працюючи разом – посилюючи Європейську політику сусідства”, організована та очолена Європейською Комісією, включатиме ранкову сесію на міністерському рівні, яка зосередиться, зокрема, на можливостях лібералізації торгівлі, мобільності та викликах зміни клімату та енергетичної безпеки.


Під час пообідньої сесія до дискусії приєднаються інші зацікавлені сторони, у тому числі бізнес-групи та неурядові організації. Конференцію відкриють Жузе Мануель Баррозу, Президент Європейської Комісії, Луїш Амаду, міністр закордонних справ Португалії, яка головує зараз в ЄС, та Беніта Ферреро-Вальднер.


Беніта Ферреро-Вальднер заявила: “Це партнерство рівних, і дуже важливо, що ми уважно прислухаємося до прагнень наших сусідів. Я вважаю, час зібрати разом усіх партнерів задля обміну ідеями щодо посилення цієї політики. Ми б хотіли почути погляд наших сусідів: де слід ставити найбільший наголос у наших стосунках? В чому, відбилися їхні інтереси і в чому, можливо, досі відчуваються прогалини, які слід заповнити?”


Вона також додала: “Ми визначили чимало сфер, де ми хочемо розвивати далі наші стосунки зі сусідами, особливо з огляду на торгівлю, мобільність та економічну підтримку. ЄС пропонує кожній країні-сусідові шанс обрати свою власну дорогу. Ті, хто хочуть розвивати стосунки через політику сусідства, вже бачать, як їхні зобов’язання співпадають з новими можливостями. Ця конференція підкреслить твердий намір ЄС розвивати індивідуальне та диференційоване партнерство, що відображає інтереси кожного сус іда”.


Європейська політика сусідства


Європейська політика сусідства (ЄПС) була розроблена з метою збільшення взаємного процвітання, стабільності та безпеки в ЄС та сусідніх із ним країнах.


У грудні 2006 року Європейська Комісія презентувала нове бачення того, як збільшити вплив ЄПС, запропонувавши додаткові можливості для країн-партнерів, і навіть більшу підтримку для сусідів, уже залучених до процесу політичних та економічних реформ. Наприкінці головування Німеччини в ЄС, ці ідеї було схвалено Європейською Радою.


ЄПС пропонує привілеї в політичних та економічних стосунках 16 країнам[1], які межують з ЄС, і базуються на поточних відносинах (Угоди про партнерство та співробітництво та Угоди про асоціацію; Європейсько-середземноморське партнерство). Співробітництво з цими країнами ґрунтується на взаємній відданості спільним цінностям (демократії та правам людини, верховенстві права, належне управління, принципам ринкової економіки та стабільного розвитку).


Вся інформація про конференцію "Працюючи разом – посилюючи Європейську політику сусідства":


http://ec.europa.eu/world/enp/conferences_2007_en.htm


Щоб одержати додаткову інформацію з Європейської політики сусідства, перегляньте також:


http://ec.europa.eu/world/enp/index_en.htm


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект