Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Korespondent.net, BBC

Держдепартамент США поширив заборону на в’їзд у Сполучені Штати на більше ніж 30 вищим посадовим особам правлячого режиму М’янми, а також членам їхніх родин.


За матеріалами - Української правди

Сенатор Річард Лугар попередив, що у випадку порушень у ході виборів і їхньої невідповідності вимогам ОБСЄ новий парламент України буде позбавлений міжнародної легітимності.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Речник парламентської фракції Бундестагу Союз 90/Зелені із питань політики ЄС Райндер Стенблок переконаний, що дострокові вибори в Україні мають велике значення для європейської перспективи країни.


Джерело - УНІАН

Делегація з 14 депутатів Європейського Парламенту прибула до Києва для спостереження за достроковими виборами до Верховної Ради України, які відбудуться 30 вересня.


Джерело - НЦПЄАІ України

Ці зібрання відбулися 25-27 вересня п.р. в Скоп’є – столиці Республіки Македонія.


За матеріалами - ІТАР-ТАРС, Korespondent.net

Група грузинських опозиційних партій проведе 28 вересня у Тбілісі в будинку парламенту мітинг протесту проти арешту Іраклія Окруашвілі, проти політики влади і вимогами проведення дострокових виборів президента і парламенту.


Джерело - НЦПЄАІ України

За такою тематикою вперше в Україні відбувається підготовка тренерів в рамках українсько-польського проекту в системі післядипломної педагогічної освіти.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Федеральне агентство праці в Нюрнбергу повідомило, що у вересні головний барометр ринку праці впритул наблизився до психологічно важливої позначки три з половиною мільйони.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Водночас Держсекретар США зауважила, що кожна країна має долучитися до захисту клімату так, як вона вважає за доцільне.


За матеріалами - Радіо Свобода , Korespondent.net

Міністр охорони здоров’я Польщі Збігнєв Реліга звернувся до лікарів із проханням не залишати робочі місця 1 жовтня - у цей день з роботи в польських лікарнях звільняються близько 3 тисяч лікарів.


Джерело - Українська служба ВВС

Грузинський прокурор сказав, що суперечливого колишнього міністра оборони Окруашвілі було заарештовано за звинуваченнями в корупції, відмиванні грошей та зловживанні владою.


Джерело - Європейський простір

15 вересня 2007 року розпочав свою діяльність новий проект «Підтримка виконання Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС», що фінансується програмою TАСІС.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

"Є проект закону про вихід Росії з угоди по використанню станцій у Мукачеві та Севастополі. Це тим більше виправдано, що в 2005 році ресурс цих станцій вичерпався".


Джерело - Главред

Крім того, прем'єр-міністр Eрдоган вважає, що США потрібно визначити графік виведення військ з Іраку.


Джерело - EUobserver

Погляди ЄС повернути в бік Данії, уряд якої ще не вирішив проводити референдум щодо нового Договору Реформ чи ні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ідея «Блакитної карти” полягає в тому, щоб регулювати еміграційні потоки в міжєвропейському просторі. Власник карти отримає дозвіл на роботу на проживання у всій об'єднаній Європі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У вівторок на інтернет - сторінці польського Інституту національної пам'яті можна бачити частину розсекречених архівів колишніх польських спецслужб.


За матеріалами - Korespondent.net

Лідер виборчого блоку НУ-НС Юрій Луценко вважає, що БЮТ має висловити власну позицію щодо вступу України в НАТО і не уникати цього питання у передвиборних дискусіях.


Джерело - Korespondent.net, Газета.Ru, РБК

За словами анонімного джерела, обмін думками між Лавровим і Райс був "дуже емоційним".


За матеріалами - УНІАН

Президент Грузії Міхаїл Саакашвілі заявив Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, що минулого тижня серед двох убитих в ході операції в Кодорській ущелині був російський підполковник.


Джерело - УНІАН

Європейська Комісія запропонує скасувати імпортні мита на зернові на 2007/2008 маркетинговий рік – до 30 червня 2008 року.


За матеріалами - УНІАН

Положення про федералізм закладене в конституцію Іраку і на практиці вже реалізується щодо курдів, нагадав сенатор Байден.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Відділ громадської дипломатії НАТО ініціював „електронну книгарню” – безкоштовну послугу, яка має полегшити доступ до публікацій і мультимедійних продуктів НАТО.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Після спільних з ВМС Південної Африки операцій, і перед навчаннями біля узбережжя Сомалі, військово-морське угруповання НАТО нанесло візит до порту на Сейшельських островах.


За матеріалами - Korespondent.net

Як свідчить чергова доповідь Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації, яка входить в його структуру, зараз Україна за рівнем ведення бізнесу займає 139 місце після Узбекистану серед 178 держав.


Source - EUobserver

Ніколя Саркозі 24 вересня проголосив про дві умови щодо повернення Франції до військових командних структур НАТО після 40-річної відсутності у цих структурах.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Польщі, де незабаром відбудуться позачергові парламентські вибори, розгорівся скандал. Минулої суботи прем’єр міністр цієї країни публічно заявив, що не хоче, аби під час виборів були присутні спостерігачі ОБСЄ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Буш у своєму виступі наголосив, що кожний член ООН має долучитися до місії організації: «Ця велика інституція має працювати задля великих цілей: щоб звільнити людей від тиранії та насильства, голоду й хвороб, неписьменності та неосвіченості, бідності".


Джерело - Korespondent.net

Курс на поступову інтеграцію з Європейським Союзом буде продовжуватися незалежно від результату недільних виборів, тому що це одне з не багатьох питань, з яких у політичних сил, справді немає розбіжностей, - Арсенй Яценюк.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Страх, який впродовж останніх десятиліть був надійною опорою військової хунти, поступово сходить нанівець. Це феномен, який починаючи з 1989 року спостерігався у багатьох країнах. Генерали мали би врахувати цей урок.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Якщо Тегеран не піде на компроміс у суперечці навколо його ядерної програми, Німеччина вимагатиме подальших санкцій. Меркель заявила, що із ядерною зброєю Іран може стати серйозною небезпекою не лише для Ізраїлю, але і для цілого світу.


Джерело - УНІАН

Відповідне рішення депутати Європарламенту ухвалили вчора на засіданні у Страсбурзі, підтримавши три доповіді щодо трьох директив ЄС, які входять до так званого “третього залізничного пакету”.


За матеріалами - NEWSru. УНІАН

Опубліковано списки громадян, що співпрацювали в роки соціалізму з органами держбезпеки Польщі. Документація, розміщена в Інтернеті, надана з архівів Інституту національної пам`яті (ІНП).


За матеріалами - Української правди

Американські законодавці висловили сподівання, що політичні лідери України після виборів знайдуть спосіб, щоб зміцнити політичну стабільність і демократичний розвиток в державі.


Джерело - Українська служба ВВС

Гордон Брун окреслив своє бачення та плани, як він висловився, справедливішої та міцнішої Британії у своїй першій промові на щорічній конференції Лейбористської партії як її лідер.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Українсько-німецькі економічні відносини розвивалися останнім часом доволі динамічно. Товарообмін між двома країнами за 2006 рік зріс удвічі і досяг рекордних 6,25 мільярдів євро.


За матеріалами - Рейтерз, Української служби "Радіо свобода"

Лише надання Косову суверенітету може стабілізувати ситуацію на Балканах, заявила Кондоліза Райс.


Джерело - Європейський простір

Уряд Нідерландів виступає проти винесення нового базового договору ЄС, що на основі відхиленої Євроконституції, на референдум.


За матеріалами - ICTV, Української правди

За словами міністра закордонних справ України, у світі слід негайно запровадити новий екологічний порядок.


Джерело - Korespondent.net

Міністр оборони Естонії Яак Аавіксоо заявив, що звіт його відомства, який стосується будівництва газопроводу Nord Stream, був опублікований у ЗМІ без дозволу.


Джерело - Рейтерз

Новий глава правлячої Ліберально- демократичної партії Японії (ЛДП) Ясуо Фукуда сьогодні був обраний на пост прем`єр-міністра країни за підсумками голосування в нижній палаті парламенту.


За матеріалами - РІА Новости, УНІАН

Увечері у понеділок Президент Росії Володимир Путін оголосив імена членів уряду нещодавно затвердженого прем`єр-міністра Росії Віктора Зубкова.


За матеріалами - УНІАН

За словами Б.ТАРАСЮК, «якщо Президент попросить мене зайняти цю посаду, то я готовий виконати його прохання, бо маю для цього і здоров’я, і бажання».


Джерело - УНІАН, Korespondent.net

25 вересня, в столиці Бельгії, на другому спільному засіданні Підкомітету Україна – ЄС, українська делегація обговорюватиме заходи з реалізації митної частини Плану дій Україна-Європейський Союз.


За матеріалами - Європейського простору, Представництва Європейської Комісії в Україні

Одним із ключових елементів боротьби проти нелегальної міграції Віце-президент Європейської Комісії називає уважніший контроль за працедавцями в ЄС, що пропонують працевлаштування нелегальним мігрантам.


Джерело - Українська служба ВВС

Польське міністерство закордонних справ сказало, що присутність спостерігачів непотрібна, оскільки держава і так визнана демократичною.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Крім того, Джуліані запропонував розглянути можливість включення до блоку Японії, Австралії й Індії як країн, що відповідають стандартам "гарної влади", "військової готовності" і "глобальної відповідальності".


Джерело - Korespondent.net

Незважаючи на те, що деякі джерела стверджують, що Ірану буде потрібно ще декілька років до створення ядерної зброї, Ізраїль вважає, що воєнні дії проти Ірану необхідно провести вже на початку 2008 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Нинішня зустріч вважається підготовчою до великого кліматичного самміту, який відбудеться у грудні на індонезійському острові Балі.


Джерело - Korespondent.net

Про це заявив офіційний представник американського командування в Багдаді контр-адмірал Марко Фокс.


За матеріалами - Прес-служби МЗС

У ході зустрічі посадовці обговорили вибори Верховної Ради в Україні і вибори Президента в США.


За матеріалами - УНІАН

Найбільш вірогідним супротивником США називають Іран, проте діяльність Checkmate не обмежуватиметься розробкою планів війни з однією конкретною країною.


Джерело - УНІАН

Джордж БУШ заявляє, що на майбутніх виборах 2008 року в США Президентом країни знову стане представник Республіканської партії.


За матеріалами - Української правди

Сенат США на засіданні в п'ятницю одноголосно прийняв резолюцію, у якій висловлюється підтримка завоюванням "помаранчевої революції" в Україні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Уряд у Таллінні твердить, що проект становить загрозу довкіллю і може порушувати суверенітет Естонії.


За матеріалами - Korespondent.net, РБК

"Я не критикую президента ЄЦБ Жан-Клода Тріше, але звертаюся до нього: "Подивіться, що діється навколо", - сказав французький лідер.


За матеріалами - Європейського простору

ЄС вступив у протистояння з Росією та домінуючими на ринку гігантами електроенергетики, запропонувавши нові правила гри, спрямовані на посилення конкуренції та обмеження іноземної присутності в європейських енергоактивах.


Джерело - УНІАН

Сумарний статок учасників рейтингу 2007 року склав 1,54 трильйона доларів США, що на 29 мільярдів більше, ніж минулого року.


Джерело - Українська правда

В четвер під час одноденного візиту до Лондона лідер БЮТ Юлія Тимошенко зустрілась екс-прем'єром Великобританії Маргарет Тетчер.


Джерело - Korespondent.net

У ході голосування при 70 голосах "проти" і 28 "за" республіканці заблокували відповідну поправку до розглянутого зараз цієї палатою оборонному бюджету на 2008 рік.


Джерело - НЦПЄАІ України

На даному зібранні, яке відбулося 17 вересня п.р., обговорювався проект Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки.


Джерело - НЦПЄАІ України

14 вересня п.р. у штаб-квартирі НАТО відбулось засідання Політичного та Політико-військового керівних комітетів НАТО з Україною, присвячене обговоренню стану виконання у першому півріччі Цільового плану-2007.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru

У четвер, на прес-конференції в Білому домі Джордж Буш пояснив складнощі побудови демократії в Іраку відсутністю в країні «Нельсонів Мандел», яких, за його словами, знищив за роки свого правління Садам Хусейн.


За матеріалами - Української правди

"У сторони ЄС немає жодних підстав ультимативно наполягати, щоб такий режим автоматично розповсюджувався на нові держави-члени", - заявляє Шпек.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Угоду водночас із Сербією підписали Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія та Македонія.


За матеріалами - Korespondent.net

Міністр фінансів США Генрі Поулсон підтримав від США кандидатуру колишнього міністра фінансів Франції Домініка Стросс-Кана на посаду директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду.


Джерело - УНІАН

Президент України Віктор Ющенко відбув з дводенним робочим візитом до Грецької Республіки.


Джерело - Європейський простір

Польща відмовилася підтримати пропозицію Єврокомісії про встановлення 10 жовтня Європейського дня проти страти, повідомив міністр юстиції головуючої в Євросоюзі Португалії Альберто Коста.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

14 з 15 членів вищого органу ООН проголосували за відповідну резолюцію. Росія утрималася.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

З першого листопада кандидатів на роботу в Німеччині оцінюватимуть за декількома критеріями – віку, знанню мови й професійним знанням. За спеціальною шкалою за кожен критерій нараховуватимуться бали.


Джерело - Українська служба ВВС

Після останнього вбивства антисирійський керівний альянс у парламенті Лівану має більшість у два голоси.


Джерело - ІТАР-ТАРС, Korespondent.net

Генеральна Асамблея ООН відхилила запит Тайваню розглянути на нинішній сесії вступ цієї держави в ООН - "питання про Тайвань" не увійшло до порядку денного 62-ї сесії.


Джерело - УНІАН

Кандидатура нового міністра юстиції і генпрокурора, який за посадою також відповідає за керівництво ФБР, повинна пройти твердження в сенаті США і лише після цього Мьюкейсі зможе очолити це відомство.


За матеріалами - УНІАН

Необхідність у створенні нової структури була викликана активізацією дій ворожих США сил у кіберпросторі, зокрема - атаками хакерів з Китаю.


За матеріалами - Korespondent.net

Франція не будує військових планів проти Ірану, а, навпаки, наполягає на необхідності продовження переговорів, сказав міністр оборони Франції Ерве Морен.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

НАТО оголосила про призначення генерал-лейтенанта Джеймса Н. Меттіса на посаду Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО з питань трансформації.


За матеріалами - Korespondent.net, Washington ProFile

Він також перераховує безліч масштабних помилок неоконсерваторів з республіканського табору, що спровокували США на вторгнення в Ірак. Результатом цієї акції стала найсильніша дестабілізація гігантського суперрегіону.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

"Наш бюджет не побудований на нафті і газі, ми не витримаємо гонки озброєнь. Буде як в 1990 р., коли гроші витрачали на ракетні комплекси і в Канаді купували пшеницю", - сказав В.Ющенко.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Мешканці Бельгії розмірковують над тим, яким буде майбутнє країни. Адже, за твердженнями експертів, держава нині перебуває на межі розколу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Два відбитки пальців та електронну фотографію міститимуть дозволи на проживання, що видають іноземцям у Євросоюзі. Перелік цих біометричних даних узгодила у вівторок так звана “змішана комісія”.


Джерело - Українська служба ВВС

Такої кризи у Британії не пам”ятають від 19 сторіччя


За матерiалами - РБК-Україна, Korespondent.net

Iнцидент стався на американській військовій авіабазі Авіаале, яка розташована неподалік від Венеції.


Джерело - Korespondent.net, AP

У вівторок, 18 вересня, США заборонили всі наземні пересування американських дипломатів і інших цивільних чиновників, які перебувають в Іраку, за межами "зеленої зони" Багдаду, яку охороняють.


За матеріалами - НТВ, УНІАН

Французькому президенту Ніколя Саркозі загрожує судове переслідування, пов`язане з покупкою квартири в 1997 р.


За матеріалами - УНІАН, Reuters

Плутоній буде видобутий протягом найближчих кількох років із застарілих ядерних зарядів.


Джерело - EurActiv

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу закликає Велику Британію надати підтримку Договору реформ до початку наступного самміту ЄС 18-19 жовтня, але уник окреслити свою позицію щодо можливого референдуму в країні.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

НАТО пропонує Україні і Росії продовжити контракт на використання літаків Ан-124-100 "Руслан", термін якого закінчується у поточному році.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Окрім проблем Косова та близькосхідного врегулювання, обговорюватимуть питання іранської ядерної програми.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні в Азербайджані розпочинаються переговори військових експертів США, Росії та Азербайджану з приводу можливості спільного використання Габалинської радіолокаційної станції.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Представники польського уряду визнають, що наслідком рішення про запровадження від грудня платних віз може бути різке скорочення особового руху між Польщею та Україною, Росією й Білоруссю.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Передбачається, що двостороння угода значно полегшить перетин україно-угорського кордону населенню, яке проживає у 50-кілометровій прикордонній зоні.


За матеріалами - Korespondent.net, Интерфакс, Вести

"Служби зовнішньої розвідки Китаю і Росії відносяться до найбільш агресивних у зборі інформації і їхні зусилля наближаються до рівня часів "холодної війни"", - говориться в доповіді глави розвідслужби США.


Джерело - Korespondent.net, BBC

Іранське державне інформаційне агентство ІРНА оприлюднило повідомлення, у якому звинувачує Президента Франції Ніколя Саркозі й членів його команди в екстремізмі й ретрансляції політики Вашингтона в Європі.


Джерело - УНІАН

"У нас є нова масивна бомба проникаючої дії вагою в 30 тисяч фунтів (14 тонн), яка по-справжньому здатна пробивати", - заявив колишній заступник керівника штабу ВПС США, генерал-лейтенант у відставці Томас Макінерні.


За матеріалами - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

Планується, що в ході сесії розглянуть такі теми, як безпека, боротьба з тероризмом, захист прав людини, охорона клімату, боротьба з ВІЛ/СНІДом та інші.


За матеріалами - Української правди

16 вересня у місті Ньюпорт, Сполучені Штати, представники Центру морських операцій українського флоту "прослухають курси термінології військово-морських сил, організовані Стратегічним командуванням НАТО з трансформації".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Понад тисячу учасників з 50 країн світу обговорюватимуть створення європейських збройних сил.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Останніми тижнями французький президент зробив кілька пропозицій, які викликали в німецькому уряді здивування.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Віце-президент Європарламенту, колишній голова Делегації Європарламенту у зв’язках з Україною Марек Сівец не погоджується з цією ідеєю.


Джерело - Korespondent.net

Але в кулуарах європейці роздавали щедрі аванси на майбутнє, підкреслюючи, що усе залежить від результату виборів 30 вересня.


За матеріалами - BBCrussian.com, Korespondent.net

"Ми повинні готуватися до найгіршого, а найгірше - це війна", - сказав бернар Кушнер в інтерв'ю французькому ТБ і радіо.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru, Вести

Президент США Джордж Буш має намір призначити на пост Генерального прокурора країни колишнього федерального суддю Майкла Макейсі.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

13-14 вересня штаб-квартиру НАТО та штаб Верховного головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі переможців інтерактивних заходів, організованих МЗС України.


Джерело - УНІАН

Про це заявив учора міністр палива і енергетики Юрій Бойко, виступаючи з доповіддю на засіданні партнерів Глобального партнерства в ядерній енергетиці у Відні.


За матеріалами - УНІАН

"Нова демократія" одержала від вас чіткий наказ - продовжувати реформи, яких так потребує країна", - заявив Караманліс, виступаючи в ніч на понеділок з телезверненням до нації.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Угода про "Малий прикордонний рух" поширюватиметься лише на мешканців 50-кілометрової прикордонної зони.


За матеріалами - УНІАН

Водночас А.Яценюк зауважив, що Україна на сьогоднішньому самміті не ставила перед собою за мету добитися від ЄС чіткої дати вступу до ЄС.


За матеріалами - УНІАН

Водночас В.Ющенко підкреслив, що на сьогоднішньому Самміті основний акцент був присвячений проекту нової поглибленої угоди між Україною і ЄС.


За матеріалами - Української правди

"Це проблеми маркетингової політики НАТО, а не українців. У них було достатньо часу за 16 років незалежності України, щоб роз'яснити, що таке Альянс", - заявив він.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністр економіки Німеччині Міхаель Глос відкинув плани Єврокомісії щодо запровадження так званої „блакитної карти”, що має сприяти притоку в ЄС кваліфікованої робочої сили.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Експерти відзначають, що ключовою під час нинішнього самміту стане тема підготовки нової посиленої угоди між Україною та ЄС, яка має змінити угоду про партнерство та співробітництво.


За матеріалами - AFP, УНІАН

У своїй промові Джордж Буш заявив, що іракські лідери налаштовані на довготривалу співпрацю з США, проте визнав, що не задоволений темпами реформ в Іраку і нездатністю властей зупинити міжконфесійні конфлікти.


Джерело - УНІАН

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко вважає, що у новому парламенті політичним силам буде важко домовитися щодо змісту змін до Конституції України.


Джерело - НЦПЄАІ України

З 10 по 14 вересня п.р. в навчальному центрі Угорської Армії "Ходмезовархелі" проходило навчання "Світла лавина-2007" українсько-угорсько-румунсько-словацького інженерного батальйону "Тиса".


За матеріалами - УНІАН, Української правди

На думку президента, як ЄС, так і Україну цікавлять конкретні практичні справи. Він запропонував в ході самміту саме на них зосередити свою увагу.


За матеріалами - ВВС, Української правди

Водночас, за словами Солани, самміт ЄС в Україні напередодні парламентських виборів нестиме послання й для громадян.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Бій розгорівся учора ввечері після того, як повстанці напали на спільний патруль військ НАТО й афганської армії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Гаррі Каспаров вважає, що давати політичні прогнози в Росії має сенс після 2-го жовтня, коли на з’їзді президентської партії „Єдина Росія” виступить Путін.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У середу курс європейської грошової одиниці впритул наблизився до позначки в 1 долар і 39 американських центів.


Джерело - Європейський простір

Європарламентарі зауважили, що слід передбачити полегшення візового режиму і для інших верств українського суспільства, а також зробити у далекому майбутньому безвізовий режим для громадян України у ЄС.


Джерело - Українська служба ВВС

Збройні сили Росії випробували те, що вони називають найпотужнішою авіабомбою звичайного озброєння з-поміж тих, що будь-коли скидалися з повітря.


За матеріалами - Українських Новин, Korespondent.net

Німецька сторона зацікавлена в інвестуванні проектів у сфері житлово-комунального господарства, а також проектів, пов'язаних з підготовкою до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.


Джерело - Інтерфакс-Україна, Українська правда

"Україна має особливі відносини з ЄС, тому немає більших складностей для України, ніж для інших країн (у питанні видачі віз)", - сказав він.


Джерело - УНІАН

“Ми розпочинаємо дебати без табу щодо пріоритетів у видатковій частині”, - заявила комісар ЄС з питань бюджету, представляючи документ під назвою “Реформуючи бюджет, змінюючи Європу”.


Джерело - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

Українці платитимуть за польські візи з першого грудня, а не з першого листопада, як повідомлялось раніше.


За матеріалами - Української правди

Хав'єр Солана вважає референдум про статус російської мови і позаблоковий статус України, що ініціює Партія регіонів, "не найважливішим завданням".


За матеріалами - УНІАН

Профільний підкомітет сенату США з асигнувань відмовився виділити запитані президентом Джорджем Бушем кошти в оборонному бюджеті на 2008 рік на концептуальні розробки щодо розміщення озброєнь у космосі.


За матеріалами - Reuters (переклад Korrespondent.net)

Італії в поточному році загрожує недостача електроенергії, якщо країна, на 85% залежна від імпорту газу, найближчим часом не розробить власну енергетичну інфраструктуру.


Джерело - Українська служба ВВС

Білий Дім каже, що його промова, яку очікують почути у четвер, ще не завершена, але в ній буде підтверджено пропозицію генерала Петреуса зменшити кількість військ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Командувач американськими військами в Іраку Девід Петреус прозвітував у Конгресі США про перебіг воєнних дій.


За матеріалами - Українських Новин, Korespondent.net

"ЄС також закликає Ісламську Республіку Іран перед настанням місяця Рамадан тимчасово відкласти здійснення всіх страт", - сказано в заяві.


Джерело - УНІАН

Метою навчань, що проходять на території Севастопольського військово-морського інституту ім. П.С. Нахімова, є відпрацювання сумісності країн НАТО з країнами-партнерами під час виконання спільних миротворчих завдань.


Джерело - УНІАН, РБК

Повідомляється, що причиною для подібного вирішення стало різке зниження рейтингу популярності С.Абе, невдачі на виборах, а також пов`язані з його урядом скандали.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генеральний Секретар вітав наміри Грузії значно збільшити свій внесок в місію НАТО-МССБ в Афганістані, які свідчать про наміри цієї країни брати участь в забезпечені міжнародної безпеки.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Міністр закордонних справ Сербії Вук Джереміч 5 вересня 2007 р. відвідав штаб-квартиру НАТО і зустрівся з Генеральним Секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс

Хоча, схоже, глава МЗС не знає точно скільки країн є членами Альянсу.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Представник Єврокомісії наголосила, що не може напряму коментувати слова українського прем’єра, однак зазначила, що Єврокомісія бачить прогрес у двосторонніх відносинах.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

...спеціального загальноєвропейського органу, який упродовж двох років має розробити пропозиції стосовно майбутньої структури ЄС.


Джерело - Українська служба ВВС

Іракський уряд висловив підтримку політиці Сполучених Штатів в Іраку після того як командувач американських сил в тій країні Девід Петреус сказав Конгресу, що збільшення військ приносить бажані результати.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головнокомандувач армії США в Іраку, генерал Девід Петреус заявив про можливість скорочення чисельності американського війська в цій країні. Він рекомендував Конгресу США виведення 30 тисяч солдатів до липня наступного року.


Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

Агентство матеріально-технічного постачання при НАТО - NAMSA (NATO Maintenance & Supply Agency) звернулося до Ruslan SALIS GMBH із проханням підготувати пропозиції для продовження співпраці.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ця подія вплинула на перебіг усієї світової історії. Сполучені Штати оголосили війну міжнародному тероризмові. Теракти 11 вересня позначилися на політичному курсі та на економіці країни.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Два місяці тому Грузія збільшила кількість своїх вояків в Іраку з 850 до 2000. Зараз грузинські військові готуються до участі у відповідальній операції з боротьби проти контрабанди зброєю.


За матеріалами - Korespondent.net

У понеділок глава Національної розвідки США Майкл Макконнел, виступаючи на слуханнях у Конгресі, заявив, що чорна підстрижена борода Усами бін Ладена не є сигналом для терористів Аль- Каіди.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко вважає, що протягом останніх років в українському суспільстві вдалося досягти консенсусу щодо інтеграції України до ЄС.


Джерело - УНІАН, CNN

Нове відеозвернення Осами бін Ладена - лідера міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда" - опубліковано у вівторок, в день шостої річниці терактів у Нью-Йорку на одному з ісламістських інтернет-сайтів.


За матеріалами - УНІАН

Водночас джерело підтвердило інформацію ряду ЗМІ, що угорська сторона запропонувала НАТО використовувати аеродром для потреб Aльянсу.


Джерело - EUobserver

Переговори навколо нового договору, які тривали на протязі вихідних, не принесли будь-якого прориву щодо суперечливих питань.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

"Якщо подивитися на те, як Росія поводиться останнім часом, можна зазначити, що відносини між НАТО і Москвою можуть погіршуватися через стереотипи часів холодної війни".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Часу для напрацювання нових пропозицій у дипломатів дуже мало. Але конструктивних ідей у міжнародних посередників не з’являється.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель прийматиме сьогодні президента Франції Ніколя Саркозі у замку Мезеберг поблизу Берліна.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Якщо вибори справді відбудуться 21 жовтня, то це може завадити досягти домовленості щодо нового європейського конституційного договору на самміті ЄС у Португалії 18 жовтня.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Путін цей договір прокоментував так: «У найближчі п‘ятнадцять – двадцять років ми плануємо побудувати низку ядерних реакторів. І звичайно, для їхнього забезпечення нам і потрібен буде австралійський уран".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Economic Freedom Network – всесвітня асоціація досліджень та освітніх інститутів нещодавно опублікувала щорічний рейтинг держав, які підтримують економічні свободи.


Джерело - Korespondent.net, РБК

"Якщо американська імперія організовує атаки на наш народ за допомогою своїх лакеїв у Венесуелі або в Болівії,десять вєтнамів виникнуть у Латинській Америці", - заявив Чавес.


За матеріалами - Лента.ру, УНІАН

Кількість військових у національній армії, за словами міністра оборони республіки Віталія Врабіє, буде зменшено з 6800 до 6500 осіб.


Джерело - УНІАН

Про це заявила радник президента США з питань внутрішньої безпеки Френсіс Таунсенд.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости, РБК

Путін і Буш обговорювали у Сіднеї можливість вступу Росії у СОТ і плани США розмістити системи ПРО на території Європи, але ніяких угод у цих сферах укладено не було.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Португалії сьогодні розпочинається дводенна неформальна зустріч міністрів закордонних справ ЄС.


Джерело - НЦПЄАІ України

У Балтійському морі почалася морська фаза міжнародної військово-морської операції мінно-тралових сил "Open Spirit-2007" ("Відкритий дух-2007").


Джерело - НЦПЄАІ України

4 - 5 вересня п.р. у Києві відбулося засідання Робочої групи Військового комітету євроатлантичного партнерства з питань співробітництва.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Розпочата 3 роки тому у Києві, навчальна програма нині охоплює понад 20 міст і більш як 800 військових.


Джерело - Німецька хвиля, Главред

«Тепер ми маємо справу з політичною доктриною, яка ставить собі на меті блокувати процес розширення ЄС», - підкреслив польський екс-президент.


Джерело - Українська служба ВВС

У разі як вони це зроблять , а це виглядає як найімовірніший сценарій на даному етапі, президент Польщі Лех Качинський має встановити дату для проведення виборів впродовж наступних 45 днів.


Джерело - Українська служба ВВС

Він є впливовим представником Pеспубліканської партії, страшенно популярним у правому крилі партії, де його вважають другим Рональдом Рейганом.


Джерело - Korespondent.net

Норвезькі багатоцільові винищувачі F-16 і британські перехоплювачі Торнадо супроводжували літаки дальньої авіації в нейтральному повітряному просторі.


За матеріалами - Korespondent.net

Згідно з заявою командування сирійської армії, в ніч на 6 вересня в повітряний простір країни вторглися ізраїльські військові літаки, які завдали удару по пустинним районам країни.


За матеріалами - УНІАН, Лента.ру

Президент США Джордж Буш переплутав Австралію з Австрією, а АТЕС з ОПЕК, пише у п`ятницю австралійська газета The Herald Sun.


Джерело - УНІАН

За словами міністра оборони, у навчаннях брало участь п’ять бригад винищувальної авіації.


За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent.net

Цього року Норьєгу було вирішено випустити раніш терміну за "гарне поводження".


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Таким чином, вводиться заборона на експорт до Ірану продукції і послуг, які можуть використовуватися у військовій ядерній програмі.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

"У 2009 р. відбудеться останній призов до лав Збройних Сил України, а в 2010 р. українська армія повністю перейде на професійну основу", - сказав Президент.


Джерело - Європейський простір

«Розділ фінансової допомоги у рамках Європейської політики сусідства є несправедливим по відношенню до наших східних сусідів", - вважає Міністр закордонних справ Польщі Анна Фотига.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У понеділок і вівторок поліція і сили безпеки в Німеччині та Данії зарештували підозрюваних у підготовці терактів осіб, що свідчить про реальну загрозу цим країнам.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Таким чином кількість кандидатів-республіканців на президентську посаду зросла до восьми осіб.


За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent.net

Після прибуття в Австралію на саміт АТЕС 5 вересня Джордж Буш у приватній бесіді невимушено заявив, що в Іраку американці "женуть всіх стусанами під зад".


За матеріалами - Korespondent.net

Літак вилетів з Північної Дакоти на межі з Канадою і приземлився в Луїзіані, на березі Мексиканської затоки.


За матеріалами - Ураїнської правди

Європарламент у середу розпорядився переглянути правила провозу рідини у ручній поклажі для авіапасажирів.


Джерело - EUobserver

"Якщо я не прийду до висновку, що не все враховано, тоді, звичайно, я звернусь до британців", - Гордон Браун.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Досі так і не вдалося виконати одинадцять з вісімнадцяти цілей, які свого часу сформулював американський конгрес для стабілізації регіону.


Джерело - Європейський простір

14 вересня в Києві відбудеться 11-й самміт Україна - Європейський Союз.


Джерело - Українська служба ВВС

"Файненшл Таймс" у своїй редакційній статті скритикував Європейську Політику Сусідства навздогін брюсельській конференції за участі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, а також 16 країн-сусідів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Робітники Гданська боролися проти комунізму. А сьогодні, історична корабельня може отримати драматичний наказ Єврокомісії скоротити свої потужності на дві третини.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

11 вересня уповноважені консульських департаментів міністерств закордонних справ України і Польщі обговорюватимуть найгостріші проблеми, що виникають у цьому зв’язку.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головна тема конференції у Криниці - "Європа - криза зміни чи шанси?".


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Афганська поліція оголосила про знищення одного з лідерів руху Талібан, який нібито стояв за організацією викрадення 23 південнокорейських громадян.


За матеріалами - УНІАН

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Іван Плющ вітає спільну ініціативу США і Росії у сфері ядерної енергетики і нерозповсюдження.


Джерело - Німецькf хвиля, Українська правда

Розгляд питання про депутатську недоторканість Верховною Радою Северінсен назвала невчасним.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Саме так спостерігачі розтлумачили повідомлення про злиття державного концерну Gaz de France із приватною французько-бельгійською компанією Suez.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Неоголошений візит президента США до Іраку пов’язують з наближенням вирішальних дебатів у Конгресі США стосовно вимоги Буша про спрямування в Ірак додатково 30 000 вояків.


За матеріалами - Би-Би-Си, Радио Свобода, Korespondent.net

Міністерство оборони Колумбії повідомило про загибель одного із найвпливовиших командирів лівацького повстанського руху ФАРК (Революційних збройних сил Колумбії).


Джерело - Українська служба ВВС

Візит відбувається за кілька днів до того, як американські військові командувачі мають подати на розгляд Конгресу стратегію стосовно введення додаткового війська до Іраку.


Джерело - Українська служба ВВС

Британський прем’єр-міністр Гордон Браун заявив, що кількість британських солдатів в Іраку залишатиметься приблизно такою ж, незважаючи на виведення із центру Басри.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Це очевидно жарт. Я зовсім не радію з приводу нестабільної політичної ситуауації в Україні. Також не радію з того, що Польща опинилась у затяжній політичній кризі".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Україна також взяла участь у конференції, водночас розповсюдивши аркуш із поясненням, чому Київ не влаштовує Європейська політика сусідства.


За матеріалами - Газета.Ru, Korespondent.net

Американська влада визнала, що китайським військовим вдалося проникнути в комп’ютерну мережу Пентагона, що стало найуспішнішим замахом на міністерство оборони США.


Джерело - Українська правда

Співпраця Європейського Союзу із Україною та Азербайджаном в енергетичній сфері є зразковим прикладом, для інших країн.


За матеріалами - Німецької хвиля, Української правди

У звіті Організації економічної співпраці та розвитку містяться також поради про те, як продовжити зростання української економіки, використовуючи інновації.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Марафон, спрямований на створення символічного мосту між Альянсом та Західними Балканами.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Поки постраждалі намагаються оговтатися від шоку і думають, як жити далі, грецькі політики готуються до парламентських виборів, до яких лишилося трохи більше, ніж два тижні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Для такого кроку нині не вдасться знайти підтримки в країна-членах спільноти, пояснює вона.


Джерело - Українська служба ВВС

Під час церемонії її молодший син принц Гаррі назвав Діану їхнім другом і покровителем.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

З тим, що слід якнайшвидше розпустити парламент та провести у Польщі дострокові вибори, згодні як польська влада, так і опозиція. Однак, на цьому консенсус і закінчується.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У понеділок Єврокомісія вперше за часів існування Європейської політики сусідства проводить конференцію «Працюючи разом – зміцнюючи Європейську політику сусідства» за участю представників країн-сусідів ЄС і членів ЄС.


Джерело - УНІАН

За словами міністра закордонних справ, Росія була і буде проти односторонніх підходів до вирішення міжнародних проблем, які підривають принципи рівної безпеки в світі.


Джерело - УНІАН

З першого листопада почнуть діяти нові умови видачі польських віз.


За матеріалами - Korespondent.net, Sky News

Раніше в неділю британські ЗМІ повідомили, що Великобританія виведе свої війська з Іраку вже в жовтні.


За матеріалами - "Німецька хвиля", "Української правди

Експерт з питань НАТО Євген Жеребецький вважає, що подібні зустрічі приносять мало користі для прогресу відносин України з Північноатлантичним Aльянсом.


АНАЛІТИКА

Брюс Джексон - The Weekly Standard

Країна зіткається з величезними економічними викликами, йдучи до виборчих дільниць.


Джерело - The Sun

Британське походження та сутність сьогодні поставлені на "кон".


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Відвертістю може стати те, що після опублікування ТТ-2008 тенденція розвитку НАТО може набути ще більш занепадницьких відтінків. Й така перспективна відвертість може стати безцінним стимулом на шляху до самітів 2008 та 2009 років.


Джерело - Офіційнs сайти НАТО, IISS

Виступ Генерального Секретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера на щорічній конфереції Міжнародного Інституту Стратегічних студій у Женеві, Швейцарія 7 вересня 2007 року.


Роман Сущенко, “Укрінформ” - Спеціально для “Євроатлантичної України”

Самостійна політика Франції знаходиться у “фазі ренесансу”, вона вже спричинила хвилю роздратування і захоплення у багатьох партнерів та недругів.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - EUobserver

"Це ідіотизм не давати можливості висловитися на громадському голосуванні", - речник правлячої консервативної партії в Данії Піа Крістмас-Мьоллер.


За матеріалами - Korespondent.net, BBC

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, звертаючись до світових лідерів, заявив, що світ стоїть перед обличчям цілого ряду серйозних проблем, які вимагають більшої згуртованості та колективних дій.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Поки всі нормативи щодо зниження атмосферних викидів були добровільними або декларативними.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євродепутати пообіцяли, що спостерігачі від Європарламенту будуть надзвичайно критичними при оцінці виборів – мовляв, друзі мають на це право.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Шоста Берлінська конференція з питань безпеки відбулася під гаслом „Європейські збройні сили в дії”.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

25 вересня, виступлять такі непримиренні антагоністи як Джордж Буш і Махмуд Ахмадінежад. У цей же день з трибуни ООН звернуться до світової громадськості президенти Ніколя Саркозі й Луїс Інасіу Лула Да Сільва.


Джерело - УНІАН

ЧАЄС і французький концерн Novarka, а також американський концерн Holteс International сьогодні підписали контракти на будівництво нового безпечного конфайнмента , а також сховища відпрацьованого ядерного палива.


За матеріалами - Korespondent.net

За його словами, сьогодні Україна і ЄС стоять на порозі змін.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В інтерв'ю "Радіо "Свобода" Солана розповів, що він очікує від майбутнього самміту.


За матеріалами - РИА Новости, Korespondent.net

Хвилиною мовчання і поминальною молитвою у всіх храмах Нью-Йорка почнеться цей день трауру о 8 годині 46 хвилин за місцевим часом, коли перший захоплений терористами літак врізався в першу, північну, вежу близнюків-хмарочосів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Посол США в Іраку Райан Крокер та командувач американськими військами Дейвид Петреус заявили, що нарощування кількості військ позитивно вплинуло на зміцнення безпеки в Іраку.


Source - EUobserver

Перший тест на можливість швидкого досягнення рішень навколо нового договору ЄС відбудеться сьогодні, коли міністри закордонних справ країн-членів ЄС розпочнуть обговорення суперечливих положень документу.


Джерело - Українська служба ВВС

"Україна може сприймати об’єктивною тільки таку політику, яка розглядає Україну як невід’ємну частину Європейського континенту з всіма висновками".


Джерело - The Daily Mail, Korespondent.net

Влада США заявила, що вивід британських військ означає фактичне визнання поразки Великобританії в Іраку.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект