НОВИНИ

06.07.2004 | Україна вирішила качати російську нафту
Джерело - Українська служба ВВС

При цьому цитують неназвані українські та російські урядові джерела, але офіційних підтверджень не надходило.


За повідомленям російської преси, рішення щодо реверсу було ухвалено під час візиту минулої п'ятниці українського прем'єра Януковича до Москви.


Як повідомила наша кореспондентка у Москві, прем'єр-міністр України Віктор Янукович раніше наголошував, що йдеться лише про можливість якомога швидшого запуску магістралі, яка простоює з моменту здачі в експлуатацію у травні 2002-го року.


За повідомленнями, український прем'єр підкреслив, що тимчасова зміна напрямку не є зміною стратегічною і, за його словами, потрібна лише для того, щоб нафтопровід не вийшов з ладу.


Чимало експертів вважають реверсне використання нафтопроводу невигідним для України, оскільки це посилить її залежність від російських енергоносіїв.


Доктор економічних наук Олексій Плотников з київського Інституту світової економіки в інтерв'ю Бі-Бі-Сі назвав питання напрямку нафтопроводу Одеса-Броди політичним:


"Дійсно, напрямок використання Одеса-Броди, пошуки цього напрямку - це скоріше політичне рішення. З точки зору економічної доцільності, трубопровід повинен давати гроші Україні, він повинен працювати. І тут уже напрямок не є тим питанням, про яке треба дискутувати. Кілька років тому він був побудований, але не працює, тому що йдуть пошуки напрямку, у якому його будуть використовувати. Ще навесні минулого року був оприлюднений лист чотирьох послів, які вказували Україні, куди саме треба використовувати цей трубопровід. Знову ж таки, цей лист - це свідчення, що політичне забарвлення проблеми використання трубопроводу домінувало над економічною доцільністю. З точки зору економіки, то краще, якщо цей трубопровід буде працювати - дарма чи це аверс, чи реверс - і працюючи, давати Україні гроші за транзит; аніж цей трубопровід буде стояти пустим, але ми будемо глибоко усвідомлювати, що західний напрямок кращий за східний напрямок..."


Тим часом, російська преса повідомляє, що голова російського уряду, Міхаіл Фрадков, підтвердив, що Росія і Україна домовилися про реверс і залишилося визначити на технічному рівні в якому порядку і в яких обсягах буде завантажуватися нафта у цей нафтопровід.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект