ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

27.07.2004 | Заява Громадської ліги “Україна-НАТО”
Євроатлантична Україна

з приводу Указу президента від 15 липня 2004 р. "Про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 6 липня "Про подальший розвиток відносин з НАТО з урахуванням результатів засідання комісії Україна-НАТО на вищому рівні 29 червня 2004 року"


Громадська ліга Україна-НАТО висловлює занепокоєння і незгоду у зв’язку з вилученням з тексту Воєнної доктрини України положень, що засвідчували прагнення України стати у майбутньому членом НАТО та Європейського Союзу.


Фіксація прагнення до членства у провідних інтеграційних політико-безпекових утвореннях європейського та євроатлантичного простору є формою офіційного декларування намірів, що визначальним чином впливає на міжнародне становище країни.


Вилучення з тексту вже підписаного документу принципово важливої тези щодо прагнення до членства в ЄС та НАТО сприймається в Україні та світі як однозначний політичний сигнал, сенс якого – вияв небажання керівництва України перейти від декларативної до реальної європейської та євроатлантичної інтеграції та прагнення розвернути Україну в протилежний бік, керуючись передвиборчими міркуваннями.


Подібні рішення негативно впливають на авторитет України на міжнародній арені, ставлять під сумнів послідовність та некон’юнктурність її зовнішньої політики.


Викликає глибокий подив відсутність мотиваційної частини указу, яка б пояснила офіційну позицію виконавчої влади. Роз’яснення МЗС України,  яке намагається перекласти відповідальність за неуспіх євроінтеграційної політики України на НАТО та ЄС, ми оцінюємо як неадекватне реальному станові речей.


Відсутність “часових рамок” набуття членства жодним чином не може впливати на необхідність фіксації в національному законодавстві членства в ЄС та НАТО як стратегічних орієнтирів розвитку держави.


Нагадуємо, що прагнення України до повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО зафіксовано в легітимних документах, що визначають основи зовнішньої та безпекової політики України, насамперед, в Законі України “Про основи національної безпеки України” від 19 червня 2003 року (Стаття 8).


Громадська ліга “Україна-НАТО” від імені 40 своїх членів – громадських організацій, незалежних аналітичних центрів з більшості регіонів України – закликає президента України, Кабінет міністрів, Раду національної безпеки та оборони України підтвердити незмінність курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та НАТО.


Закликаємо керівників органів виконавчої влади, які послідовно відстоюють курс України на членство в ЄС та НАТО, подати у відставку на знак незгоди з Указом президента "Про рішення Ради національної безпеки й оборони від 6 липня "Про подальший розвиток відносин з НАТО з урахуванням результатів засідання комісії Україна-НАТО на вищому рівні 29 червня 2005 року".


Громадська ліга “Україна-НАТО” засвідчує готовність широкого спектру українських громадських організацій і надалі послідовно працювати на прискорення вступу України в Європейський Союз та Організацію Північноатлантичного Договору.


 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект