НОВИНИ

07.07.2004 | Янукович: 'Нафтопровід Одеса-Броди має бути економічно вигідним'
Джерело - Українська служба ВВС

Перебуваючи з робочим візитом у Херсоні, пан Янукович заявив, що в різних ситуаціях нафтопровід буде використовуватися по-різному, і що технічна можливість його реверсного використання є.


Як повідомлялося, Кабінет міністрів відмовився від транспортування нафти виключно в прямому напрямку, вилучивши із відповідної постанови саме визначення напрямку.


Кореспонденти передають, що це рішення було ухвалене під час візиту минулої п'ятниці українського прем'єра Януковича до Москви та його переговорів із російським прем'єром Міхаїлом Фрадковим.


Російські інформаційні агенції, посилаючися на прес-службу українського уряду, повідомляють, що угоду про транзит нафти через територію України буде підписано до 1-го серпня.


Доктор економічних наук Олексій Плотников з київського Інституту світової економіки в інтерв'ю Бі-Бі-Сі назвав питання напрямку нафтопроводу Одеса-Броди політичним.


Прем'єр-міністр України Віктор Янукович раніше наголошував, що йдеться лише про можливість якомога швидшого запуску магістралі, яка простоює з моменту здачі в експлуатацію у травні 2002-го року.


Український прем'єр підкреслював, що тимчасова зміна напрямку не є зміною стратегічною і, за його словами, потрібна лише для того, щоб нафтопровід не вийшов з ладу.


Чимало експертів вважають реверсне використання нафтопроводу невигідним для України, оскільки це ще більше узалежність її від російських енергоносіїв.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект