НОВИНИ

06.07.2004 | Юнкер може стати "паном Євро"
Джерело - EurActiv

Прем’єр Люксембургу Жан-Клод Юнкер може стати першим президентом так званої „єврогрупи” ( група країн, що входять до „зони євро”), що надасть цьому блоку набагато більшу вагу на міжнародних форумах, а також на переговорах з Європейським Центральним Банком.


Міністри фінансів „єврогрупи” обговорювали створення нової посади на засіданні Ради міністрів економіки та фінансів 5 липня. Кандидатура Юнкера отримала серйозну підтримку з боку Франції та Німеччини, а також від більшості міністрів фінансів країн, що входять до „зони євро”.


Конституційний Договір передбачає створення такої посади, але не є відомим, чи буде Договір ратифікований до кінця 2006 року.


Не бажаючи залишати посаду Прем’єра в Люксембурзі, Юнкер раніше відмовився від номінування на посаду Президента Європейської Комісії. В той самий час, посада „пана Євро” надає можливість зберегти Юнкеру посаду як прем’єра, так і міністра фінансів.


Якщо прогнози збудуться, Жан-Клод Юнкер очолить „єврогрупу” в 2005 році, коли Люксембург почне головування в ЄС з 1 січня. Більше того, Юнкер може продовжити своє головування і в другій половині 2005 року, так як Британія, що очолить ЄС, не входить в „єврозону” і тому не буде мати можливість очолювати дане утворення.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект