НОВИНИ

26.03.2008 | Запеклі бої в іракськомі місті Басра
Джерело - Українська служба ВВС

Запеклі бої точаться у південно-іракському місті Басра між урядовими силами безпеки та воєнізованими підрозділами війська Магді, яке є прихильним до радикального шиїтського клерика Моктади Аль Садра.Згідно з повідомленнями, у місті перебуває прем"єр міністр Іраку Нурі аль Малікі з тим, аби спостерігати за ходом здійснення операції.


Повідомляють про загибель принаймні 30 людей.


Міністр закордонних справ Іраку Гошіяр Зебарі каже, що багдадський уряд занепокоєний становищем у Басрі, тому що, за його словами, для Іраку це життєво важливе місто, оскільки через нього іде більшість експорту іракської нафти.


"Становище явно погіршилося. Воєнізовані угрупування практично захопили контроль над містом, там немає правопорядку. Хоча надія є, бо уряд вживає заходів, щоби змінити ситуацію. Не забувайте: Басра - це життєво важливе місто для Іраку. Через нього іде більшість експорту іракської нафти. Тому події там безпосередньо заторкують кожного іракця."


Басра є твердинею війська Магді. Місцеві власті запровадили комендантську годину з міркувань безпеки.


Британське військо, яке у грудні минулого року передало контроль над Басрою іракським силам заявило, що не бере участь в операції, хоча, згідно з повідомленнями, літак коаліції здійснює полети над зоною бойових дій.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект