НОВИНИ

10.03.2008 | США: Буш і Туск обговорюють плату за розміщення ПРО
За матеріалами - РБК, Радіо Свобода, Korespondent.net

Джордж Буш і прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск обговорюють у Вашингтоні плани розміщення в Східній Європі елементів американської системи ПРО, за установку яких Варшава розраховує отримати допомогу в модернізації своїх збройних сил.США: Буш і Туск обговорюють плату за розміщення ПРО
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск зустрінеться із президентом США Джорджем Бушем у ході свого візиту до Вашингтона.

Сторони також обговорять питання про збільшення чисельності польського контингенту в Афганістані до тисячі шестисот військовослужбовців.


Нагадаємо, що 1 лютого Польща й Сполучені Штати досягли принципової згоди щодо планів Вашингтона про розміщення на польській території елементів американської системи протиракетної оборони - ПРО.


Глава польського МЗС за підсумками переговорів з американською стороною у Вашингтоні повідомив, що задоволений підсумками консультацій. Він заявив що, Сполучені Штати отримали побоюванням Варшави щодо гарантій безпеки Польщі у зв'язку з розміщенням ПРО.


У рамках проекту щодо створення протиракетного щита в Східній Європі США мають намір побудувати радіолокаційну станцію в Чехії, на території військового полігону Брди недалеко від Праги, а також розмістити 10 ракет-перехоплювачів у Польщі.


Білий дім запевняє, що ці заходи необхідні для захисту Європи від можливих ракетних атак зі сторони Ірану й Північної Кореї.


Проти цих планів виступає Москва, хоча міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запевнив, що Росія не буде тиснути на Польщу або інші країни щодо питання розміщення елементів ПРО в Східній Європі.


Раніше, 4 березня, помічник держсекретаря США Джон Руд заявив, що переговори із Чехією й Польщею щодо розміщення на території цих країн елементів ПРО будуть завершені найближчим часом .


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект