НОВИНИ

21.02.2008 | ЗМІ: Ющенко в Парижі рятував інтеграцію в НАТО
Джерело - Korespondent.net

Як пише видання Коммерсантъ- Украина, учора ввечері в Парижі відбулися екстрені переговори Президентів України Віктора Ющенка й Франції Ніколя Саркозі з питання приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО.

ЗМІ: Ющенко в Парижі рятував інтеграцію в НАТО
Як пише Ъ- Украина в матеріалі під назвою "Военно-политическая заставляющая", ще жоден  закордонний візит Ющенка не готувався так поспіхом, як його вчорашня поїздка у Францію. У понеділок, 18 лютого, Секретаріат Президента доручив МЗС в максимально стислий термін організувати зустріч Ющенка і його французького колеги Ніколя Саркозі. У графіку президента Франції найшовся вільний час у середу ввечері, і він дав згоду зустрітися з Ющенком.

Офіційно повідомлялося, що Ющенко відправився в Париж, щоб обговорити з паном Саркозі "питання співробітництва України й Франції в рамках французького головування  в ЄС в ІІ півріччі 2008 року". Але джерела газети стверджують, що насправді   головною темою бесіди президентів стали євроатлантичні устремління України.

Нагадаємо держсекретар Франції у європейських справах Жан-П’єр Жуйє зробив заяву стосовно того, що низка європейських країн, у тому числі Франція, не підтримають на квітневому саміті НАТО в Бухаресті заявку України на приєднання до Плану дій по членству в альянсі.

З огляду на те, що в НАТО рішення приймаються шляхом консенсусу, Париж здатний заблокувати надання Україні ПДЧ. Щоб змінити офіційну позицію Франції, Віктор Ющенко ініціював переговори на вищому рівні.

Учора представники опозиції заявили про свої побоювання у зв'язку з екстреним візитом президента у Францію. "Я стурбований тим, що ціною згоди Франції на приєднання України до ПДЧ може стати зобов'язання Ющенка визнати самопроголошену незалежність Косова", сказав лідер Компартії, народний депутат Петро Симоненко.

Учора ввечері залишалося невідомим,  чи вдалося Ющенку й Саркозі досягти компромісу у  спірному питанні.

"Відбувся дуже продуктивний діалог, що повністю влаштовує Україну", заявив Ющенко, підтвердивши, що "серед іншого" обговорювалися перспективи євроатлантичної інтеграції України. На питання представників ЗМІ,  чи змінила французька сторона свою позицію, Віктор Ющенко відповів дуже невиразно: "Президент Франції залишився на прекрасній позиції".

Ющенко додав, що Україна продовжить консультації з даного питання з представниками інших держав- членів альянсу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект