НОВИНИ

15.02.2008 | 5 держав з 15 членів Ради безпеки ООН висловилися за надання незалежності сербському краю Косово
За матерiалами - Lenta.ru, РІА Новости, Korespondent.net

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін оголосив, що лише п'ять держав з 15 членів Ради безпеки ООН висловилися за так званий план Марті Ахтісаарі, який припускає надання незалежності сербському краю Косово.



Рада Безпеки ООН виступила проти незалежності Косова
Коментуючи підсумки екстреного засідання РБ, що пройшло в четвер і було присвячено проблемі Косово, Чуркін заначив: "З'ясувалося, що їх політика зовсім не користується підтримкою у Раді Безпеки".

За словами російського постійного представника, серед тих, хто виступав за план Ахтісаарі - постійні члени РБ США, Франція й Великобританія, а також непостійні члени Бельгія й Італія. Росія, Китай, Буркіна- Фасо, В'єтнам, Індонезія, Коста- Ріка, Лівія, Панама, Хорватія й ПАР не змогли його підтримати.


Як заявив постійний представник Панами при ООН Рікардо Альберто Аріас, головуючий у РБ в лютому, більшість учасників екстрених консультацій висловили думку, що питання Косово тепер стало "в більшості європейською проблемою".


Нагадаємо, раніше в четвер уряд завчасно анулював одностороннє проголошення незалежності Косово, яке, як передбачається, може відбутися вже 17 або 18 лютого.


Сербський прем'єр-міністр Воіслав Коштуніца пообіцяв, що його країна не зазнає принижень і створення на своїй території "маріонеткової держави". Цю позицію розділяє й Росія, яка вважає, що надання краю незалежності може створити небезпечний прецедент у міжнародній політиці.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект