НОВИНИ

14.02.2008 | Іноземців ЄС під більш жорсткий контроль
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська комісія запроваджує значно суворіші правила контролю на зовнішніх кордонах ЄС. Незабаром у всіх іноземців, що перетинають межі Євросоюзу, зніматимуть відбитки пальців. Пакет відповідних заходів сьогодні в Брюсселі представив віце-президент Єврокомісії Франко Фраттіні.

За словами Франко Фраттіні, нині не можливо відстежити тих людей, які прибувають до ЄС із дійсними візами і потім залишаються на території Євросоюзу. Ці подорожуючі часто знищують документи і відповідні органи не можуть дізнатися, як довго та на яких підставах ці іноземці перебувають в ЄС.

Збір відбитків пальців ще під час оформлення візи, дозволить поліцейським у ЄС визначати порушників.

“Будь-ласка, покладіть палець на прилад, ви - зареєстровані, висвічується ваше ім’я, приміром, Франко Фраттіні. І видно, що у вас немає дозволу на подальше перебування, скажімо, у Франції,” - пояснив віце-президент Єврокомісії.

Водночас, за його словами, запровадження відбитків пальців не має бути образливим для громадян країн - не членів ЄС. Оскільки й мешканці Євросоюзу здаватимуть відбитки пальців для збереження на чіпі у паспорті.

“Я – європеєць і повинен давати відбитки пальців, перетинаючи кордон. Дуже дивно, що цього не мають робити іноземці,” - сказав Фраттіні.

Відповідна система має запрацювати вже 2015 року. Паралельно Єврокомісія розглядає можливість запровадження так званого електронного дозволу, який зберігатиметься у комп'ютерній мережі і повністю замінить візи.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5542. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект