НОВИНИ

07.02.2008 | США: боротьба між Клінтон і Обамою все жорсткіша
Джерело - Українська служба ВВС

В результаті супервівторка кампанія демократів залишилась відкритою для конкуренції й надалі, по тому, як Барак Обама і Хілларі Клінтон фактично розділили виборців.

Барак Обама дихає в потилицю Хілларі Клінтон: розрив між ними все скорочується

Клінтон здобула підтримку у ключових штатах - зокрема, Нью-Йорку, Нью-Джерсі, Каліфорнії. За оцінками, 6 з 10 голосів латиноамериканців належали саме їй через гасла щодо економічної рівності та захисту робочих місць. Хілларі Клінтон також здобула підтримку жінок.

Барака Обаму підтримали афроамериканці, молодь, а також, як казали експерти, білі чоловіки.

Експерти також кажуть, що багато виборців голосували за індивідуальні якості кандидатів, багато людей не довіряють Клінтон, їм подобається молодість, лідерство, лібералізм Обами. Проте Клінтон давно знайома американцям. Хілларі Клінтон наголошувала на своєму досвіді, однак попри те, що Обама - сенатор лише 4 роки, він викликає значну довіру у своїх прихильників.

І республіканці, і демократи висунули на перше місце економічні питання, через справжній "апетит до змін", як кажуть тут експерти. Для багатьох американців це потреба у змінах, насамперед, в економіці, і експерти зауважують, що питання війни в Іраку відійшло на другий план.

Цікавий аспект - серед виборців-демократів майже 50 відсотків хотіли б бачити головнокомандувачем Хілларі Клінтон, водночас майже такий відсоток прихильників Демократичної партії вважають, що не Клінтон, а Обама зможе об’єднати країну.

Оглядачі зауважують, що якби серед демократів була лише Клінтон, вона б давно здобула номінацію від партії, однак надзвичайно цікавим фактом називають появу Обами, який, зокрема, зміг згуртувати довкола себе американську молодь . Ця соціальна група зазвичай не дуже активна під час перегонів.

Відносно республіканців, експерти кажуть, що Джон Маккейн має вжити рішучі кроки для зміцнення своїх позицій, оскільки він не є 100-відсотковим лідером консервативних республіканців.

Політичні оглядачі не виключають, що суперництво Клінтон та Обами може тривати до Національного Конвенту у серпні, коли делегати зберуться, аби підтвердити остаточну номінацію кандидата в президенти від Демократичної партії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8254. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект