НОВИНИ

12.10.2007 | Туреччина засуджує рішення Конгресу США про геноцид
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Туреччини Адбулла Гюль засудив рішення Комітету закордонних справ Палати представників американського Конгресу, який визнав масове вбивство вірменів турками під час Першої світової війни геноцидом.














Президент Туреччини Абдулла Гюль уже почав натякати США на погіршення співпраці

Президент Гюль застеріг, що США пожертвували стратегічними стосунками заради, як він сказав, дріб'язкової внутрішньої політики.


Його позицію поділяє турецький прем'єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган. "Як ви знаєте, в політиці немає сентиментів, - сказав він. - Потрібно думати на перспективу. Це питання стосується не лише нинішнього моменту. Воно матиме наслідки. У нас є взаємини в багатьох галузях. Стосунки зі Сполученими Штатами і солідарність з одним із їхніх найважливіших партнерів в регіоні буде серйозно послаблено".


Попри несхвальну реакцію Білого Дому, законопроект, який не має юридичної сили, як очікується, буде винесено на розгляд у Палаті Представників.


Погрози


Анкара погрозила обмежити доступ американцям до турецьких військових баз, що є важливим для операцій США в Іраку та Афганістані.


Кореспондент Бі-Бі-Сі в Стамбулі каже, що Анкара може тепер проігнорувати заперечення США проти її рейдів проти курдських баз у північному Іраку.


Як раніше повідомлялося, комітет палати представників американського Конгресу визнав геноцидом масові вбивства вірмен турками у Першій Світовій війні попри застереження президента Джорджа Буша.


Туреччина оскаржує вірменські дані про те, що в останні роки Османської імперії за турецького правління загинуло півтора мільйона вірменів через державну політику Туреччини.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект