НОВИНИ

31.07.2007 | Операція довжиною в 38 років: Британські війська залишають Ольстер
За матеріалами - Euronews, Korespondent.net

Першого серпня рівно опівночі (о 2:00 за київським часом) завершується операція британської армії з захисту безпеки Північної Ірландії.


 


В Ольстері залишиться лише 5- тисячний військовий контингент, а порядок і безпека буде забезпечуватися місцевої поліцією. Операція називалася "Прапор" і тривала 38 років. За цей час у ній взяли участь більше 300 тисяч солдат і офіцерів Об'єднаного Королівства. 763 з них були вбиті бойовиками ІРА (Ірландської республіканської армії). У свою чергу, дії британських військових призвели до загибелі 309 людей- як бойовиків, так і мирних жителів. Солдати Її Величності були направлені до  Північної Ірландії в 1969 році з миротворчою місією - покласти кінець запеклим зіткненням між католиками й протестантами. Але вже незабаром британські військові стали цілью для ІРА.


"Боротися з Ірландською республіканською армією було нелегко,- згадує генерал-лейтенант Нік Паркер, - і ми весь час були напоготові.  Завдання, які  стояли перед нами, можна порівняти з завданнями, які стоять перед нами зараз в Іраку й Афганістані. Це вам не матч з регбі, який закінчується дружнім рукостисканням. Це величезна самопожертва".


Є в історії операції "Прапор" і чорні сторінки - 30 січня 1972 року в місті Лондондеррі британські парашутисти відкрили вогонь по учасниках мирної демонстрації й вбили 14 людей. Цей день у Північній Ірландії назвали Кривавою неділею. Довгі роки родичі вбитих добивалися перегляду вироків судів, у ході яких британські військові були виправдані.


Виведення британських військ з Північної Ірландії стало можливим після того, як у липні 2005 року ІРА заявила про припинення збройної боротьби й висловило готовність стати на шлях демократичного діалогу. У відповідь уряд Великобританії ухвалив рішення щодо поетапного закриття блок- постів і виведення військ з Північної Ірландії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект