НОВИНИ

24.07.2007 | Лівія відпустила болгарських медиків на батьківщину
Джерело - Reuters, Korespondent

Болгарські медики, засуджені до довічного ув’язнення за зараження лівійських дітей Віл-інфекцією, виїхали з Лівії до Болгарії на борті літака президента Франції Ніколя Саркозі, повідомило у вівторок, 24 липня, агентство Reuters.


П’ять болгарських медсестер і палестинський лікар, зараз громадянин Болгарії, були арештовані в 1999 році в Лівії за обвинуваченням у навмисному зараженні ВІЛ більше 400 дітей. Спершу всіх їх засудили до страти, однак тиждень тому цей вирок був замінено довічним ув’язненням.


Засуджені, вимагаючи перегляду справи, затверджували, що невинуваті і що їх катували, щоб домогтися зізнання.


Дружина президента Франції Сесилія Саркозі брала участь у переговорах про звільнення болгарських медиків.


Болгарія клопотала щоб медики відбували покарання на батьківщині. Після скасування смертного вироку Лівія заявила про готовність розглянути питання про депортацію засуджених у Софію.


Справу болгарських медиків загальмував розвиток відносин Лівії з Євросоюзом. Нормалізація відносин Лівії і ЄС відбулася в 2003 році після рішення Тріполі відмовитися від розробок зброї масового ураження. Лівія також висловила бажання приєднатися до Договору про партнерство ЄС і країн Південного Середземномор’я. ЄС, у свою чергу, як умову приєднання Лівії до Договору про партнерство, захотів врегулювати проблему засуджених до смертної кари болгарських медиків. Євросоюз заявив про готовність зміцнювати відносини з Лівією у випадку, якщо влада країни дозволить депортацію болгарських громадян на батьківщину.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект