НОВИНИ

30.06.2004 | Великі країни ЄС проштовхують свої кандидатів на посади в Єврокомісії
Джерело - EUobserver

Після схвалення кандидатури Президента Європейської Комісії, розпочалася боротьба щодо призначення комісарів та розподілення повноважень поміж ними.


Жозеф Мануель Дурао Барросо вночі 29 червня вже був вимушений заявити, що його важко залякати в процесі призначення нових комісарів. “Це моя і тільки моя відповідальність”, - сказав новопризначений президент Євро- комісії, додавши, що “він не може гарантувати будь-який пост будь-якій країні”.


Але, враховуючи те, що великі країни втратили подвійне представництво в Єврокомісії, вони будуть вкрай наполегливими в тому, щоб іх представники зайняли найбільш важливі та впливові пости. Франція та Німеччина, зокрема, очікують, що ім будуть надані серйозні посади в Комісії в обмін на підтримку Барросо.


Вже серйозно існує думка, що Германія отримає пост “суперкомісара”, який буде відповідальний за промислову та економічну політику. На цей пост прогнозують призначення нинішнього комісара з питань розширення Гюнтера Ферхойгена. Канцлер Німеччини минулим тижнем вже заявив, що його країна “повинна мати особливу відповідальність за економічну політику в складі нової Комісії”.


Але, таке призначення вже викликає серйозне заперечення, як і сам підхід розподілу повноважень в майбутньому складі Єврокомісії. Комісар Фріц Болкештейн, який є відповідальним за проблематику внутрішнього ринку, нещодавно визнав: “Німці хочуть нагадувати собою пуделя, який прислуховується лише голосу Берліну”.


Іронія ще полягає в тому, що Німеччина має один з найнижчих показників економічного зростання в ЄС.


Великобританія та Польща також будуть претендувати на “економічні портфелі”. Згідно газети “Речі Посполитої”, Польща лоббіює свого комісара Дануту Хюбнер на посаду Віце-президента Комісії.


Іншим головним болем Барросо стане розподіл повноважень між призначеними комісарами. Вже існує план, що комісари будуть працювати за напрямками під керівництвом відповідних Віце-Президентів.


Також не менш серйозна проблема полягає в тому, яким чином розподілити роботу між розширеним складом Комісії, так як новий склад буде складатися з 25 комісарів на відміну від нині діючих 20. Скоріш за все, буде запропонована схема розділення нині існуючих посад. Наприклад, можливо, буде розділена спільна сфера транспорту та енергетики, та сільського господарства та риболовлі.


Передбачається, що після свого затвердження, пан Барросо наприкінці липня, або на початку серпня, проведе призначення складу Комісії. Затвердження цих комісарів на засідання Європарламенту відбудеться в період з 27 вересня по 8 жовтня. Після заслуховування претендентів, вирішальне голосування по складу Європейської Комісії відбудеться, скоріш за все, на сесії Європарламенту 25-28 жовтня.      



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект