НОВИНИ

17.07.2007 | Чалий висловлює занепокоєння з приводу ДЗЗСЄ
За матеріалами - Korespondent.net

Про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий.


 


„Ця ситуація нами вивчається. Попередня реакція – безперечно, це створює для України значні занепокоєння стосовно забезпечення нашої національної безпеки”, - сказав він.



За словами Чалого, найближчим часом буде проведено консультації як за участю Російської Федерації, так і інших сторін договору, зокрема, України, про звичайні збройні сили в Європі, у ході яких відбудеться пошук рішення, яке б забезпечило національну безпеку України.



Як повідомлялося, 14 липня президент Росії Володимир Путін підписав указ про припинення Росією дії Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) і пов`язані з ним міжнародні договори.



Це рішення пов`язане ”з винятковими обставинами, що стосуються змісту Договору про звичайні збройні сили в Європі від 19 листопада 1990 року, торкаються безпеки Російської Федерації і вимагають застосування невідкладних заходів”.
У довідці до указу пояснюється, що Росія припинила дію ДЗЗСЄ ”доти, доки країни НАТО не ратифікують Угоду про адаптацію і не почнуть сумлінно виконувати цей документ”.



У документі до виняткових обставин відноситься те, що країни, які приєдналися віднедавна до НАТО, ухиляються від оформлення змін у складі груп держав-учасників ДЗЗСЄ. В результаті розширення Альянсу перевищено групові обмеження ДЗЗСЄ.



Крім цього, заплановане розміщення на території Болгарії і Румунії звичайного озброєння США ”негативно впливає” на дотримання групових обмежень ДЗЗСЄ.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект