НОВИНИ

02.07.2007 | Імідж Путіна різко погіршився
Джерело - MIGnews.com, Pew Global Attitudes Project

Американський інститут дослідження громадської думки Pew Global Attitudes Project опублікував результати репрезентативного опитування про ставлення громадян 47 країн до найбільш впливових держав і політиків. Відповідно до результатів дослідження, імідж президента Росії Володимира Путіна і глави Білого Дому Джорджа Буша значно погіршився.







Імідж Путіна різко погіршився


За чотири роки, що минули з моменту проведення останнього опитування, у світі посилилися антиамериканські настрої. Підтримка американської війни в Іраку, операція НАТО в Афганістану і зусилля США на світовій арені з боротьби з тероризмом користуються все меншою підтримкою в порівнянні з рівнем 2002 року. Особливо негативно імідж США сприймається в ісламських країнах.


Добре ставляться до лідера США всього 9% населення Туреччини, 13% - Палестинської автономії і 15%- Пакистану. У Німеччині ця цифра складає 30%, у Франції - 39% і у Великобританії - 51% (у всіх зазначених країнах цей показник є нижчим, ніж під час проведення минулого опитування).


Тільки в Ізраїлі, Гані, Нігерії та Кенії більшість населення вважає, що війська США повинні залишитися в Іраку.


Найбільш різко упала крива довіри до Росії і президента Путіна, насамперед - у Західній Європі. У Німеччині, наприклад, у 2003 році до нього ставилися позитивно 75% населення, але в 2007 році їхня кількість упала до 32%. У Франції російському лідерові більше не довіряє 81% населення, в Іспанії - 76%, у Швеції - 68%. Зате на батьківщині зовнішньополітичну діяльність Путіна схвалюють 84% громадян. Позитивна думка про президента Росії спостерігається в 14 країнах, негативна - у 10, причому географічна закономірність не відслідковується.


Лише в Китаї, в Україні та у декількох африканських країнах висловлюють значну довіру до зовнішньої політики глави Росії. Цілком позитивне ставлення до Путіна висловлюють у США, Китаї, Індії та Південній Кореї. Занепокоєння Європи з приводу російського домінування на енергетичному ринку спричинила посилення стурбованості жителів європейських країн щодо цього питання.


У більшості країн, особливо на арабському Близькому Сході, переважна більшість респондентів заявили, що не довіряють президентові Ірану Махмуду Ахмадінеджаду. Приблизно таке ж ставлення в людей до президента Венесуели Уго Чавеса, до того ж навіть у самій Латинській Америці.



--------------------------------------------------------------------------------



Нагадаємо, що за даними цього ж дослідження, у світі Росію найменше люблять японці, ізраїльтяни, французи і турки, а більше за всіх - самі росіяни. Якщо з метою об’єктивності виключити росіян з аналізу, їхнє місце посядуть українці, болгари і жителі Кот’д-Івуару.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект