НОВИНИ

31.05.2007 | Зустріч міністрів закордонних справ „сімки” і Росії завершилася безрезультатно
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ „великої сімки” та Росії зустрічалися у середу в Потсдамі. Вони намагалися узгодити позиції з багатьох суперечливих питань напередодні самміту у Гайлігендаммі, що відбудеться наступного тижня. Ішлося, зокрема, про атомну програму Ірану, стабілізацію Афганістану, статус Косова, розміщення в Європі американської системи ПРО.


З більшості питань міністрам не вдалося досягти помітних зрушень. Зокрема, щодо планів розміщення у Східній Європі елементів американської системи протиракетної оборони. Голова Держдепартаменту США Кондоліза Райс вкотре наголосила, що такі наміри жодним чином не скеровані проти Росії: "Президент Путін тільки що сказав, що російські ракети можуть зруйнувати будь-яку американську систему протиракетної оборони. І ми з цим погоджуємося”.


На що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відповів, що сподівається, Росії не доведеться це доводити на практиці.


Також у питанні майбутнього статусу Косова міністри „великої сімки” наштовхнулися на спротив Росії. За словами Сергія Лаврова "у цьому питанні наші позиції діаметрально протилежні і я не бачу жодних шансів, щоб вони зблизилися”. Росія проти того, щоб майбутнє Косова визначали ззовні, натомість вона переконана – про це повинні домовлятися між собою безпосередньо серби та косовські албанці.


 Наприкінці зустрічі було оголошено, що на початку липня президенти Росії та США зустрінуться в Америці, де, як сподіваються, узгодять питання, які не вдасться вирішити на саміті в Гайлігендаммі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект