НОВИНИ

13.04.2007 | Комітет Європарламенту обговорив ситуацію в Україні
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ситуацію в Україні розглянув Комітет у закордонних справах Європарламенту. Євродепутати назвали її серйозною і вирішили поки відкласти розгляд доповіді, де парламентар Міхал Камінський пропонує надати Україні перспективу членства в Євросоюзі.
 
 











Ukraine_Europe_flag_22r
(radiosvoboda.ua)

 
Україна повинна мати перспективу вступити до Євросоюзу, хай і не найближчими роками, впевнений автор доповіді, депутат від Польщі Камінський. Він підготував звіт по Україні ще два тижні тому, коли українська політична ситуація була іншою. Тому голова Комітету Європарламенту у закордонних справах Яцек Саріуш-Вольський запропонував поки відкласти розгляд цієї доповіді, додавши до неї інформацію про останні політичні події в Україні.
Тож заплановане обговорення звіту Камінського перетворилося радше на дискусію про українську ситуацію як таку та реакцію на неї з боку Європарламенту.


Мусить бути політична перспектива для України в контексті євроінтеграції


“Європарламент повинен лишатися нейтральним спостерігачем подій в Україні. Але очевидно, що нашим моральним і політичним обов'язком є втручатися і давати оцінки, конкретні оцінки, як це завжди буває, якщо доходить до порушення прав людини”, – заявив польський євродепутат Міхал Камінський, який у будь-якому разі вболіває за те, щоб двері Євросоюзу залишилася для України відчиненими.


З ним солідарний інший депутат від Польщі Конрад Шиманський: “Мусить бути політична перспектива для України в контексті європейської інтеграції. Якщо цього не зробимо, то ми не повинні дивуватися, якщо Україна повернеться спиною до Євросоюзу”.


А депутатка від Німеччини Ребекка Гармс вважає, що останні події в Україні певним чином поставили під питання завоювання Помаранчевої революції. Водночас євродепутатка вказала на слабкість політики ЄС щодо України: “Ще раз наполягаю, також і в контексті представленої доповіді, що політика Євросоюзу щодо України є слабкою з часів Помаранчевої революції”.


Європарламент не повинен поводитись, як російська Дума


Голова Комітету у закордонних справах Яцек Саріуш-Вольський нагадав, що Європарламент не стоїть на боці тієї чи іншої політичної сили в Україні, як це було 2004 року, коли євродепутати підтримували помаранчевих політиків. За його словами, Європарламент також не повинен поводитись, як російська Дума, яка вже винесла вердикт, що розпуск Верховної Ради є не конституційним.


Наскільки ж політичні події в Україні можуть вплинути на її європейську інтеграцію? З цього приводу колишній голова делегації Європарламенту у зв'язках з Україною, депутат від Нідерландів Ян-Марінус Вірсма зазначив: “Вони повинні вирішити власні проблеми. Якщо вони цього не зроблять, то нехай забудуть про Євросоюз”.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект