НОВИНИ

11.04.2007 | Єврокомісія оголошує нову ініціативу співпраці з країнами Чорного моря
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Єврокомісія оприлюднює у середу ініціативу регіональної співпраці з країнами Чорного моря. Особливу увагу Європа має приділяти проектам зі зміцнення демократичної влади, з енергетики, транспорту та екології.



Дати нову динаміку відносинам Євросоюзу зі східними сусідами, Росією і Туреччиною – ось яка мета нової регіональної політики з країнами Чорного моря. Нова політика доповнить уже наявні регіональні ініціативи Євросоюзу з країнами-учасницями Європейської політики сусідства – йдеться про Євросередземноморське партнерство на півдні Європи та Північний вимір, політику співпраці з північними регіонами Росії. А відтепер інші сусіди Євросоюзу, серед яких Україна, отримають можливість більше співпрацювати з ЄС.



Нова регіональна політика будуватиметься на вже наявних ініціативах Євросоюзу, які існують у галузі демократичного управління, енергетики, транспорту і довкілля. Єврокомісія сподівається, що збільшена регіональна співпраця допоможе створити довіру і сприятиме вирішенню заморожених конфліктів у країнах Чорного моря.


Експерт Центру досліджень європейської політики та співробітник університету Копенгагена Фабріціо Тассінарі ще влітку пропонував у науковій статті, що Євросоюзу слід більше співпрацювати з країнами Чорноморського регіону – Україною, Грузією, Молдовою та іншими. Дослідник пояснив це тим, що після вступу Болгарії і Румунії Євросоюз розширився до чорноморського узбережжя і, отже, має стати активним гравцем у цьому регіоні. Тассінарі сказав, що для боротьби з нелегальною міграцією, злочинністю або забрудненням екології Євросоюзу недостатньо мати тільки загальні ініціативи для чорноморських країн: “Третьою причиною я вважаю розвиток у деяких країнах колишнього радянського простору. Хорошими прикладами цього є “кольорові революції” 2003-2005 років в Україні та Грузії. Яскравими прикладами є енергетична криза на початку 2006 року між Росією та Україною, а також торговельні санкції, які наклала Росія на Молдову і Грузію 2006 року. Тож ці два фактори – зростання кількості орієнтованих на Захід адміністрацій на колишньому радянському просторі та російська дещо самовпевнена позиція щодо цих країн і є причиною, чому Євросоюз має діяти в цьому регіоні”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект