НОВИНИ

28.09.2004 | Українці серед 50-ти найбагатших людей Центрально-східної Європи
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У понеділок польський щотижневий журнал “Впрост” опублікував черговий щорічний рейтинг 50 найбагатших людей Центральної та Східної Європи. Найчисленнішою серед них є група росіян – їх 29, по п’ять осіб представляють Україну та Румунію, четверо поляків, ще троє – це серби і по два представники від Чехії та Болгарії. Загальна вартість капіталів, якими володіє ця група багатіїв, становить за підрахунками “Впрост”, суму приблизно в 86,5 мільярдів доларів. Це на понад 13 мільярдів більше, ніж відповідна цифра з минулого року.Головною відмінністю цьогорічного рейтингу журналу “Впрост” стосовно представників України є те, що в ньому немає голови Адміністрації Президента Кучми Віктора Медведчука. Віктор Медведчук не потрапив у цей рейтинг не тому, що став біднішим, а тому, що його конкуренти упродовж останнього року стали значно багатшими. Цим теж пояснюється, що п’ятеро представників України займають далеко не останні місця у цьому рейтингу.


Першим серед українців і шостим серед найбагатших людей нашого регіону є донецький підприємець Ренат Ахметов. Експерти “Впрост” пишуть, що останній рік був для Ахметова особливо вдалим, оскільки дозволив йому вдвічі збільшити свої капітали, загальну вартість яких польський тижневик оцінює в 3 з половиною мільярди доларів.


Наступним на 10 місці у цьому рейтингу йде дніпропетровський бізнесмен, більш знаний як зять Президента Кучми – Віктор Пінчук. “Впрост” пише, що його капітал за останній рік зріс до суми у 2,5 мільярди доларів.


На 12-му місці – головний акціонер капіталової групи “Приват” Ігор Коломойський. Польські експерти пишуть, що конкурентні війни, які група “Приват” вела останнім часом з “Індустріальним Союзом Донбасу”, не завадили Коломойському збільшити його капітал до 2,2 мільярда доларів.


З невеликим відривом від Коломийського - на 15-му місці - розташувався співвласник згаданого вище “Індустріального Союзу Донбасу” Сергій Тарута. За даними “Впрост” упродовж останнього року контрольована Тарутою група збільшила вартість своїх активів на 1,2 мільярда доларів, а сам Тарута володіє нині капіталом в 1,9 мільярда доларів.


І останній з п’яти українців, котрі потрапили до рейтингу найбагатших людей Центрально-Східної Європи, це Олександр Ярославський, котрий зайняв 27 місце із сумою в 850 мільйонів доларів. “Впрост” пише, що багатства Ярославського спираються на дві основи : фракцію у Верховній Раді та добрі стосунки з дружиною Президента Кучми – Людмилою.


Оцінюючи ж загальні тенденції в житті українських капіталістів, “Впрост” зокрема зазначає, що “українські олігархи бояться відходу від влади Президента Кучми, котрий досі оберігав їхні інтереси. Деякі з них, на думку польських експертів, намагаються втекти зі своїми капіталами до Європейського Союзу, зокрема й через Польщу. Як приклад, приводиться невдала спроба Сергія Тарути придбати металургійний завод у місті Ченстохова, а також не названі конкретно інвестиції Ігоря Коломойського в польську економіку.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект