НОВИНИ

12.03.2007 | Парламент Грузії відмовився від нейтралітету країни і підтримав вступ до НАТО
За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Лідери усіх фракцій у парламенті Грузії в понеділок підписали меморандум на підтримку вступу республіки в НАТО.


 


"Членство в НАТО є кращим гарантом єдності, територіальної цілісності, безпеки і демократичного розвитку Грузії", - зазначається в меморандумі.


У документі також підкреслюється, що політичні партії і фракції парламенту "одностайно підтримують повну інтеграцію Грузії до Північноатлантичного Альянсу", і "принципово не згодні з теорією нейтралітету країни - як альтернативи членства в НАТО".


Як заявила на церемонії підписання голова парламенту Ніно Бурджанадзе, "цей документ має особливе значення для країни, тому що в ньому виражена воля всіх політичних сил, представлених у парламенті - забезпечити безпеку Грузії через вступ до найстабільнішої та сильної організації".


"Вступ Грузії до НАТО - єдиний гарант того, що в регіоні будуть мир і стабільність", - підкреслила вона, зазначивши, що консенсус усіх політичних сил означає, що "в принципових питаннях влада й опозиція одностайні".


Нагадаємо, на конференції в Мюнхені 11 лютого генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер порадував грузинське керівництво заявою про можливості швидкого запрошення Грузії (так само як України і Сербії) до цієї організації. Схеффер виразив надію на те, що до 60-річчя НАТО, яке альянс відсвяткує в 2009 році, у нього буде входити більше 26 держав. Президент Грузії Михайло Саакашвілі негайно заявив, що "це є ще одним свідченням незворотності процесу інтеграції Грузії до НАТО". Невідповідність Грузії цілому рядові вимог, пропонованих країні-кандидату, схоже, нікого не турбує. Більше того, конгрес США вже схвалив законопроект, що підтримує вступ Грузії й України до Альянсу, а також ухвалив виділити необхідні для цього засоби.


"Вступ до Альянсу буде, безумовно, позитивним кроком для Грузії, - зазначив грузинський політолог Паата Закареішвілі. - Кавказький хребет стратегічно дуже важливий для НАТО. В обмін на це Грузія одержить можливість влитися до європейської системи безпеки. Але і НАТО повинне буде зробити багато чого для Грузії, адже Грузія стане форпостом Заходу на Сході".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект