НОВИНИ

05.03.2007 | Війна з Іраном прискорить створення ним ядерної бомби
За матеріалами - Lenta.ru, Korespondent.net

Напад на Іран дозволить цій країні швидше отримати ядерну зброю - такий висновок містить доповідь Оксфордської дослідної групи.


 Війна з Іраном прискорить створення ним ядерної бомби



Дослідники вважають, що якщо на даний час іранська військова ядерна програма якщо і розвивається, то вкрай повільно, і створення перших зразків ядерної зброї в іранців займе не менше п’яти років, але після того як Іран зазнає ударів з боку США або Ізраїлю цей процес піде значно швидше.


Іранська влада буде змушена в такому випадку форсувати створення хоча б декількох невеликих атомних бомб, для чого будуть використані всі накопичені до цього моменту в країні ядерні матеріали. На це, на думку членів групи, іранським вченим може знадобитися всього кілька місяців.


"Це буде дещо нагадувати збір автомобіля з запчастин замість будівлі цілого автомобільного заводу", - пояснюють автори доповіді.


У роботі Оксфордської групи брав участь колишній глава інспекції ООН з Іраку, який саме вивчав перед початком американського вторгнення в Ірак питання про зброю масового враження, якою, нібито, володів Саддам Хусейн. Інформація про ЗМВ в Іраці стала основною причиною для нападу на цю країну, однак слідів цієї зброї там так і не знайшли.


Зазначимо, що в недавній доповіді глави МАГАТЕ Мохаммеда ель -барадея немає ніяких доказів того, що в Ірані ведуть роботу зі створення ядерної зброї.


Влада Ісламської республіки також неодноразово заявляла про те, що іранська ядерна програма не має військової складової.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект