НОВИНИ

13.02.2007 | Президент Віктор Ющенко розпорядився затвердити Стратегію національної безпеки України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Забезпечити виконання цього документа має Кабінет Міністрів, а Рада Національної безпеки та оборони – інформувати главу держави про реалізацію цієї стратегії.






Yuschenko_Bankova_220

Забезпечити виконання цього документа має Кабінет Міністрів, а Рада Національної безпеки та оборони – інформувати главу держави про реалізацію цієї стратегії, повiдомляє прес-служба Президента.


Змiст стратегiї нацiональної безпеки України прес-служба не наводить.


Політолог Артем Біденко вважає, що стратегія національної безпеки України це необхідний документ і підходити до нього треба з цілковитою відповідальністю, враховуючи всі нюанси міжнародного досвіду. За його словами, сама по собі стратегія є досить серйозним документом і засновує три важливих моменти: це національні інтереси, шлях досягнення цих національних інтересів і третє – загроза національним інтересам і шлях боротьби з ними: “У Сполучених Штатах і в інших країнах, які працюють за цим прикладом, це є досить чітка система, яка менше базується на теоретичних викладках, а більше базується на практичних втіленнях національної безпеки. Україна, на жаль, сприйняла це трошки потворно і стратегія національної безпеки України – це досить демагогічний твір, він також робиться експертами, які складають це на багатьох сторінках, але конкретних, чітко визначених інтересів немає”.


На думку політичного експерта Олександра Дергачова, у стратегії національної безпеки України немає низки важливих питань, приміром, енергетичної безпеки: “Йдеться передусім про те, що Президент у такий спосіб реалізує власне право, фіксує в такий спосіб власне бачення відповідних проблем, тоді як залишаються під запитанням деякі важливі питання, пов’язані, скажімо, з енергетичною безпекою, режимом кордонів. Тобто, є питання, які недостатньо врегульовані і які потребують більш системної і послідовної політики державного механізму”.


У травні минулого року Рада Національної безпеки та оборони закінчила розробляти проект Стратегії національної безпеки і передала його до Секретаріату Президента. У документі визначені пріоритети, цілі та напрямки політики національної безпеки у середньостроковій та короткостроковій перспективі. Стратегія накреслена до 2010 року.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект