НОВИНИ

02.02.2007 | Путін: Україна хоче родовища в обмін на трубу
Джерело - Українська служба ВВС

Російський президент Володимир Путін заявив, що Україна висловила зацікавленість у тому, аби взяти участь у видобутку газу в Росії в обмін на доступ російської сторони до управління українською газотранспортною системою.



Про це він заявив на традиційній щорічній прес-конференції у Кремлі, яку цього разу висвітлювали понад 1200 журналістів. Енергетика стала однією із провідних тем у питаннях до російського президента.


Володимир Путін твердить, що у Кремлі не проти, аби Україна повернулася до теми газотранспортного консорціуму. Водночас він уточнив, що наразі розмова про це іде на рівні експертів, але він хотів би почути особисту думку з цього приводу від українських президента та прем’єра.


"Не хочу вас інтригувати, але пропозиції наших українських друзів, як це часто буває, мають революційний характер. Ми повинні подумати, але інтерес є. Я б хотів у найближчий час зустрітися з Віктором Андрійовичем Ющенком і головою уряду України, обговорити пропозиції, які зараз опрацьовуються на експертному рівні в Росії. Мова йде про об'єднання активів. Наші українські партнери хотіли б не лише створити газотранспортний консорціум, а й хотіли б увійти у видобуткові активи Російської Федерації."


Володимир Путін також заявив, що загалом у Росії утримуються від того, аби допускати іноземні компанії до видобутку російських енергоносіїв, проте не виключив, що для України, так само, як для німецьких чи італійських компаній, можна буде робити виняток.


Раніше офіційний Київ неодноразово заявляв, що при створенні газотранспортного консорціуму з Росією мова йтиме про будівництво та використання виключно нових газопроводів, і що існуюча українська газотранспортна система не буде задіяна у консорціумі.


Російський президент також вкотре відкинув звинувачення, які лунають з боку Заходу на адресу Москви у тому, що Кремль, мовляв, використовує постачання енергоресурсів, як важіль політичного впливу на певні країни. Володимир Путін вважає, що таку тезу “нав’язують” Росії ззовні.


Водночас, як твердить російський президент, Москва шукатиме альтернативних шляхів постачання своїх енергоносіїв до Європи, оскільки транзитні країни, що усвідомили своє значення у ланцюжку поставок, нині, як вважає Володимир Путін, вимагають забагато за свої послуги транспортування російських енергоносіїв.


Пан Путін також пообіцяв “подумати” над ідеєю створення газового ОПЕК, яка пролунала від іранських лідерів під час візиту до Тегерану секретаря Ради національної безпеки та оборони Росії, Ігоря Іванова. При цьому російський президент додав, що про створення якогось нового енергетичного картелю не йдеться, але певна координація у діях країн, що видобувають газ, за словами пана Путіна, потрібна.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект