НОВИНИ

22.01.2007 | Відкриття контактного посольства НАТО при Посольстві Словаччини в Києві
Джерело - Прес-служба Міністерства закордонних справ СР

З 1 січня 2007 року Посольство СР в Києві стало контактним посольством НАТО в Україні. Протягом двох років його головним завданням буде представлення  НАТО в Україні, а також надання громадянам України інформації про Альянс. Контактні посольства НАТО відкриваються в усіх партнерських країнах на основі дворічного принципу ротації. Рішення про відкриття окремих контактних посольств приймаються союзниками на основі консенсусу.


До цього часу СР не отримувала статус контактного посольства.  Отримання такого статусу є визнанням з боку наших союзників по НАТО зовнішньополітичної експертизи СР щодо України. Крім цього, зазначене є доброю нагодою передати Україні словацький досвід із здійснення реформ та інтеграційного процесу. Головним завданням нашої діяльності в якості контактного посольства НАТО буде сприяння діалогу та створення довіри між Україною та Альянсом, країнами-членами НАТО та Україною, підтримка в українському суспільстві дискусії з питань безпеки, розбудови демократичних інституцій та правової держави, реформ безпекового сектору та можливість наближення України до НАТО.


Не менш важливим завданням буде діяльність публічної дипломатії, з якою маємо великий досвід ще з часів до вступу в НАТО. На Словаччині існує добра співпраця між неурядовими організаціями та інститутами влади. Тому співробітництво з українськими неурядовими організаціями вбачається перспективним та зможе опиратись на успішні контакти, встановлені в минулому. Наша діяльність спрямовуватиметься на створення позитивної думки української громадськості про НАТО, що для нас як члена НАТО є природною метою.


Словацька Республіка й надалі підтримуватиме євроатлантичні інтеграційні амбіції України та через контактне посольство прагнутиме відхилити в очах української громадськості сталий стереотип про НАТО. Обсяг нашої допомоги залежатиме від зацікавленості української сторони та від її здатності прийняти таку допомогу. Хочемо діяти як партнер, якому довіряють та на якого можна покластися, чому відповідає й гасло, що ми проголосили у зв’язку з такою діяльністю: „НАТО – Україна: довіра та відкритість”. Успішна діяльність СР на цьому посту потребуватиме співпрацю та тісну координацію між різними міністерствами, нашою делегацією при НАТО в Брюсселі та неурядовими організаціями.


Не зважаючи на те, що Північноатлантична рада прийняла рішення про відкриття контактного посольства НАТО лише недавно, 20 грудня 2006 року, МЗС СР вже закінчує підготовку Плану дій. З нього випливає, що Посольство СР в Києві на цьому посту:


- виконуватиме обов’язки, що виникатимуть у зв’язку з візитами в Україну Генерального секретаря НАТО та його заступників;


- підтримуватиме контакти з політиками та громадськістю України;


- координуватиме планування проведення спільних заходів між Інформаційним центром НАТО, відповідним керівництвом Альянсу та українською стороною;


- сприятиме збільшенню відповідної активності публічної дипломатії;


- надаватиме допомогу з боку Словацької Республіки при адаптації військовослужбовців до цивільних умов та ліквідації надлишків зброї та військового спорядження.


Нагадаємо, що в минулому СР активно підключилася до співпраці з Україною в більшості галузей.  У 2005 році Словаччиною здійснено внесок у розмірі 30 тис. євро до Фонду НАТО/Партнерство заради миру для ліквідації вогнепальної зброї, легкого озброєння, переносних протиракетних систем та мін. Словацькі експерти надають допомогу у реформуванні українських безпекових та оборонних структур, а також у розробці та реалізації української інформаційної стратегії щодо євроатлантичної інтеграції. Крім цього, Словацька Республіка надає – у формі офіційної допомоги – гранти неурядовим організаціям, діяльність яких спрямована на розбудову демократичних структур в Україні. Наприклад, навесні 2006 року завдяки гранту МЗС СР в Україні відбулось вивчення громадської думки щодо ставлення до НАТО, здійснене Інститутом з громадських питань. З такою ж метою наше Посольство в Києві надає українським неурядовим організаціям т.зв. мікрогранти для втілення проектів, спрямованих на створення громадянського суспільства.


В рамках діяльності публічної дипломатії словацькі представники протягом минулих років брали участь у більшості регіональних заходів в Україні, метою яких було підключення громадськості до загальнонаціональної дискусії щодо НАТО.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект