НОВИНИ

15.09.2004 | США пообіцяють Україні за чесні вибори вступ до НАТО і ЄС?
Джерело - Українська правда

Про це заявив сенатор-республіканець Джон МакКейн на п’ятій щорічній конференції "Україна на шляху до зрілої національної державності", повідомляє Голос Америки.


Однак демократичні процеси в Україні залишаються під знаком запитання, зазначив Джон МакКейн, який нещодавно відвідав Україну.


Якщо нинішні антидемократичні тенденції продовжуватимуться, стосунки України із Заходом та демократичними країнами світу постраждають великою мірою, висловив побоювання сенатор.


На його думку, багато вашингтонських політиків забули про надзвичайну важливість України як для регіону її розташування, так і для США і світу загалом. Цю тезу сенатор повторив двічі, чим викликав оплески присутніх.


"Я боюсь, що останніми роками Сполучені Штати та Європа не повністю усвідомлювали критичну роль України і в результаті бажання українців побачити себе на Заході похитнулось, сказав американський законодавець".


Інший учасник конференції колишній посол США при ООН - демократ Ричард Голбрук - підтримав сенатора у питанні вступу України до міжнародних структур.


Голбрук вже не вперше висловив свій прогноз стосовно вступу України до НАТО. На його думку, у разі бажання, Київ може приєднатися до альянсу вже за кілька років, незважаючи на опозицію деяких країн, і зокрема Росії:


"Сполучені Штати повинні забезпечити аби західні країни, з якихось дивних причин, більше не думали, що все, що роблять українці може бути поставлено під сумнів, вирішено або загальмовано в Москві".


Однак, зазначив Голбрук, перед вирішенням майбутнього напрямку розвитку України, вона повинна провести чесні вибори. Дипломат охарактеризував українські вибори другими, після американських, найбільш важливими виборами у світі цього року.


У разі перемоги на цьогорічних президентських виборах у США претендента від демократів Джона Керрi вважається, що саме Голбрук стане в новій адміністрації держсекретарем.


Не залишилася поза увагою учасників конференції взаємопов’язаність чесних виборів із свободою слова та преси.


"Вибори, мабуть тому, що є лише один чіткій вибір між діючим прем’єр-міністром Віктором Януковичем та лідером блоку Наша Україна Віктором Ющенком, схоже лякають людей, які сьогодні при владі. Складається враження, що правлячий режим вирішив у безпрецедентних масштабах втрутитись у процес висвітлення виборів, ймовірно із сподіванням, що таке втручання забезпечить йому перемогу на виборах", - зазначив конгресмен-республіканець Крiс Смiт.


Американські політики підкреслили, що США не підтримують жодного кандидата, оскільки вважають це внутрішньою справою України. Як зазначив сенатор МакКейн, якщо повторяться порушення виборчого законодавства, зафіксовані під час виборів мера Мукачевого, Вашингтон повинен гостро відреагувати, однак, підкреслив, що він не може втручатися у справи суверенної держави:


"Якщо ці порушення будуть продовжуватись, президент Сполучених Штатів та високопосадовці повинні бути більш критичними у цьому питанні і можливо ми б могли наробити більше розголосу в пресі. Однак, як ми вже повторювали, США не можуть диктувати, як повинні проводитися вибори в тій чи іншій країні. Ми можемо лише закликати, сподіватися й указувати на наслідки, але ми не можемо диктувати", - сказав він.


МакКейн скористався нагодою і подякував українським солдатам-членам українського контингенту в Іраку за їх участь в очолюваній США коаліції.


Конференцію закінчили офіційні промови послів США в Україні Джон Гербст, та України в США Михайло Резнiк.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект