НОВИНИ

10.10.2006 | Політика єдиного ринку ЄС вимагає свого завершення
Джерело - EurActiv

Відповідно до нового дослідження, не дивлячись на 20-річну політику створення єдиного ринку, більшість європейців продовжують не тільки працювати, але й купувати та інвестувати виключно у своїх країнах.


Згідно досліджень економічного мозкового центру Bruegel, торгівля між країнами ЄС залишається недостатньою й вона на дві третини менша показника торгівлі між штатами США. В середньому, європейська країна купує 86 % власних національних продуктів та послуг, та лише 10 % товарів із інших країн Євросоюзу.


Європейці більш схильні інвестувати за кордон, розміщуючи приблизно 18% своїх акцій в інших країнах ЄС, тоді як у себе вдома вони інвестують 65 %. Частка європейців, які працюють у інших країнах ЄС є меншою ніж 2 %.


Таким чином, не дивлячись на європейську політику, що націлена на подолання перешкод на шляху товарів, капіталу та людей на території ЄС, інтеграція далека від завершення. При цьому, дана інтеграція відмінна серед країн-членів, коли малі економіки, як Бельгія та Австрія значно більше інтегровані, ніж країни на периферії - Іспанія, Італія та Греція.


Дослідження попереджає, що єдина валюта не зможе існувати тривалий час без єдиного ринку. Також підкреслюється, що ринки товарів, послуг та капіталу є взаємозалежними. При цьому, прогрес в одному неможливий без прогресу в іншому.


Доповідь містить висновки, що політика внутрішнього ринку повинна бути змінена таким чином, аби адаптуватися в напрямку більш сервісно-орієнтованої економіки. Зосередженість повинна бути на підтримці конкуренції, сприяння інноваціям та більшої інтеграції європейських секторів, що виробляють найбільш сучасні продукти. 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект