НОВИНИ

08.11.2023 | В Ізраїлі спростували намір окупувати Сектор Гази
За матеріалами - CNN

У планах Ізраїлю немає політичної та військової окупації Сектора Гази після закінчення війни проти ХАМАС. Про це у вівторок, 7 листопада, заявив старший радник прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху Марк Регев в інтерв'ю каналу CNN.


"Я думаю, що можна було б очікувати чогось більш гнучкого, де ми могли б входити і виходити за потреби, щоб впоратися з ситуацією щодо безпеки. Ми не говоримо про якусь тривалу окупацію Сектора Гази", - сказав Регев.

Перед цим Нетаньягу заявив, що Ізраїль відповідатиме за безпеку в Газі протягом "невизначеного періоду" після закінчення війни.

На прохання журналіста прокоментувати ці слова Регев сказав, що треба розрізняти "безпекову присутність і "політичний контроль".

"Коли все це закінчиться і ми переможемо ХАМАС, дуже важливо, щоб не було відродження терористичного елементу, відродження ХАМАС. Немає сенсу робити це і просто повертатися до вихідної точки", - приводить CNN слова радника.

Він пояснив, що "безпекова присутність" Ізраїля в Секторі Гази буде необхідною, але це не означає, що Ізраїль окупуватиме палестинський анклав та керуватиме його мешканцями.

"Навпаки, ми зацікавлені у створенні нових рамок, де жителі Гази можуть керувати собою, де може бути міжнародна підтримка для відновлення Гази", - підкреслив Регев.

Він додав, що у Тель-Авіві розраховують залучити країни, зокрема й арабські, для відновлення демілітаризованої Гази, яка звільнилася від ХАМАС.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект