НОВИНИ

14.09.2004 | ЄС позитивно сприйме намір України працювати на основі короткотермінових угод – німецький експерт
Джерело - ProEUROPA

Європейський Союз позитивно поставиться до ідеї співпрації з Україною на основі короткотермінових угод, яку висловив український прем’єр-міністр Віктор Янукович в інтерв’ю газеті “Файненшнл таймс”.


Про це сказав ПроЄвропі аналітик німецького Інституту міжнародних справ та безпеки Кай-Олаф Ланг.


“Брюссель хоче мати партнера, який прагматично та поетапно працюватиме для досягненя цілі”, - сказав експерт, коментуючи слова українського прем’єра.
 
На його думку, Україна може отримати більше шансів вступити в Євросоюз поступово реалізовуючи короткотермінові угоди, ніж вимагаючи “сигналу” від європейців про перспективи членства.
 
Він сказав, що першим завданням для українців має бути підготовка та виконання спільного плану дій Україна-ЄС. Потім, необхідно визначити наступний етап співпраці – наприклад, підписати угоду про вільну торгівлю -, після чого можна буде говорити про повноцінне членство.
 
Водночас, експерт не виключив, що заява Януковича може збільшити кількість європейців, “замучених” українським питанням, однак, не став драматизувати можливий негативний вплив.
 
Ланг додав, що, аналізуючи висловлювання українського прем’єра, слід враховувати передвиборчу ситуацію в Україні.
 
Як відомо, протягом останніх років Україна вимагала від Європейського союзу чіткої заяви, що держава має перспективи на приєднання.
 
В інтерв’ю "Файненшнл Таймс" у п’ятницю український прем’єр Віктор Янукович заявив, що Київ вирішив відмовитися від попередніх вимог щодо бодай якихось обіцянок надання Україні членства у ЄС.
 
За словами Януковича, Україна запропонувала виробити зв´язки з ЄС за посередництвом короткотермінових угод про практичне співробітництво.
 
"Файненшнл Таймс" повідомляє, що Янукович заявив, що Україна ніби то була глибоко ображена відкиданням прагнення Києва бути сприйнятим як потенційним кандидатом на членство у ЄС.
 
Відтак українське керівництво вирішило побудувати свої майбутні стосунки з Брюсселем саме у формі дво-три-річних угод, що покриватимуть специфічну низку питань, на зразок - питань торгівлі та вільного пересування людей.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект