НОВИНИ

28.09.2006 | Україна далі йде до НАТО. Навіть якщо тим часом не вступає
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На зустрічі міністрів оборони країн Європи та Північної Америки голова українського оборонного відомства Анатолій Гриценко заявив про незмінність курсу України на шляху до НАТО. Окрім цього, Анатолій Гриценко та міністр оборони США Дональд Рамсфельд обговорили можливість направити до Косова додаткову кількість українських миротворців.
 
 

Україна не звертатиме з визначеного шляху до НАТО. Міністерство оборони продовжуватиме реформувати Збройні Сили згідно з чинною програмою. А для підвищення технічного рівня військових полігонів Україна розгляне можливість допомоги від Сполучених Штатів. Про це заявив Анатолій Гриценко, перебуваючи в Албанії.


Раніше ж під час відвідин Брюсселя український прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що Україна ще не готова приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Міністри оборони та закордонних справ з цим публічно рішуче не погодилися.

Тоді Віктор Янукович попросив їх бути коректними у своїх висловлюваннях. Тепер же заяви Анатолія Гриценка знову критикують представники Партії регіонів.

Суперечність чи спільна думка?

«Регіонал» Олексій Плотніков не вважає за «нормальне», коли, за його словами, «міністр робить такі заяви проти коаліції, яка сформувала уряд, … проти прем’єр-міністра» — якщо тільки той міністр не налаштований на те, щоб піти у відставку.

Натомість «нашоукраїнець» Юрій Ключковський вважає, що ані заяви Гриценка, ані заяви Януковича не суперечать законові «Про основи національної безпеки України»: «У своїй заяві прем’єр-міністр казав, що приєднатися до Плану дій щодо членства у НАТО ми ще не готові. Але готові працювати з НАТО на основі інтенсифікованого плану дій і готові брати участь у миротворчих операціях НАТО».

Миротворці для Косова


Що ж до участі у миротворчих операціях, то найближчим часом Україна може надіслати додаткову кількість вояків до Косова. Про це йшлося під час розмови Анатолія Гриценка з Дональдом Рамсфельдом.

Якщо це станеться, Сполучені Штати обіцяють надати Україні фінансову допомогу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект