НОВИНИ

28.07.2023 | Китай поглибив партнерство з РФ, що пом’якшило тиск західних санкцій – розвідка США
За матеріалами - Укрінформ

Про це йдеться у звіті Офісу директора Національної розвідки США, оприлюдненому в четвер демократичною меншістю Палати представників американського Конгресу.

«Китай став ще важливішим економічним партнером Росії після її вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Пекін використовує різноманітні механізми економічної підтримки Росії, які пом’якшують як вплив західних санкцій, так і заходи експортного контролю»,- зазначається в документі.


При цьому вказується, що КНР збільшила закупівлі російських енергоносіїв, в тому числі нафти й газу, які були переспрямовані з Європи. Пекін також значно збільшив використання своєї валюти, юаня, і власної фінансової інфраструктури в комерційних відносинах з Росією. Це дозволило російським компаніям проводити фінансові операції без обмежень Заходу.

«Крім того, КНР стає все більш важливою опорою для РФ у її військових зусиллях»,- зауважується у звіті.


При цьому вказується на ймовірні постачання Москві ключових технологій та обладнання подвійного призначення, які використовуються в Україні у воєнних цілях. У документі, зокрема, конкретизується, що експорт напівпровідників в Росію значно зріс з 2021 року. Водночас, напівпровідники на сотні мільйонів доларів, виготовлені в США або під американськими брендами, також надходять до Росії – попри на жорсткі західні санкції та експортний контроль.


Як повідомлялося, Конгрес США зобов’язав розвідувальні структури країни на законодавчому рівні регулярно доповідати оцінку того, чи сприяв Китай підтримці Росії в її війні, розв’язаній проти України.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект