НОВИНИ

01.07.2023 | У Боснії анулювали закони Республіки Сербської, що загрожують розпадом держави
За матеріалами - Reuters

Шмідт, який як міжнародний Високий представник у Боснії має повноваження запроваджувати закони і звільняти чиновників, які чинять перешкоди, також вніс поправки до закону, згідно з якими ті, хто нападає на державні інституції, можуть бути притягнуті до кримінального переслідування.

"Останні рішення Народної скупщини Республіки Сербської прямо порушують конституційний порядок Боснії і Герцеговини та Дейтонську мирну угоду", – заявив Шмідт на пресконференції в Сараєво.

Шмідт мав на увазі, що законодавці Автономної Сербської Республіки Боснії проголосували за призупинення дії рішень Конституційного суду Боснії і Герцеговини та припинення публікації указів і рішень Високого представника в офіційній газеті.

Дейтонські мирні угоди поклали край майже чотирирічній війні, в якій загинуло близько 100 000 людей, розділивши Боснію на два автономні регіони – Сербську Республіку, де домінують серби, і Федерацію, в якій проживають босняки і хорвати, пов'язані між собою слабким центральним урядом.

Сепаратистський проросійський президент регіону Мілорад Додік, який давно критикує суд за присутність іноземних суддів, ініціював голосування після того, як минулого тижня суд вирішив змінити правила, щоб мати можливість скликати засідання і приймати рішення без сербських суддів.

Серби заявляють, що не визнають Шмідта, призначеного у 2021 році, як Високого представника, оскільки Рада Безпеки ООН не схвалила його призначення.

"Республіка Сербська не прийме жодного рішення фейкового Високого представника", – заявив у суботу Додік, на якого США і Британія наклали санкції за корупцію і перешкоджання миру.

Шмідт заявив, що його рішення набувають чинності негайно.

Посольство США привітало рішення Шмідта, погодившись, що він захищає Дейтонську мирну угоду і конституцію, яка підтримує верховенство права в Боснії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект