НОВИНИ

24.06.2023 | Німеччина у співпраці зі США планує цьогоріч поставити в Україну ще до 30 Gepard
За матеріалами - Welt

Про це в інтерв’ю Welt повідомив керівник спеціального штабу з питань України при Міністерстві оборони ФРН бригадний генерал Крістіан Фройдінг.

Генерал назвав протиповітряну оборону ключовим слабким місцем у нинішньому контрнаступі ЗСУ.


«Ми робимо все можливе, щоб підтримати якнайкраще. Ми поставили в Україну дві системи SLM Iris-T, ще дві – цього року, ще чотири – у 2024 році. Ми поставили 34 зенітні танки Gepard, ще 15 – найближчими тижнями. Крім того, до кінця року ми хочемо поставити ще до 30 САУ Gepard у співпраці зі США. Ми також надали комплекс Patriot, як одна з трьох націй. Ми робимо те, що можемо. Але попри все це, чи достатньо в України засобів протиповітряної оборони? Ясно, що ні!», - зауважив Фройдінґ.

Він назвав «віроломством російської стратегії» те, що вони продовжують атакувати населені пункти, щоб змусити українців зосередити протиповітряну оборону навколо міст. Але для наступу знадобилася б протиповітряна оборона, а її наразі немає в потрібному обсязі. Україна не може вийти з цієї дилеми, визнав генерал. На кожній зустрічі партнерів у так званому форматі Рамштайну українці формулюють три пріоритети: ППО, ППО, ППО, нагадав він.


Генерал розвіяв очікування щодо швидкого успіху Києва, адже російські збройні сили місяцями готувалися до оборони, розширювали польові укріплення та встановлювали мінні загородження. За його словами, Україні як стороні, яка атакує, для успіху потрібна локальна перевага 3:1 або навіть 5:1. Попри недоліки армії Росії, які виявилися, військові не недооцінюють їхні можливості: російські збройні сили ще потрібно сприймати серйозно, вони мають великий потенціал щодо особового складу, бронетехніки. І вони все ще мають діючі повітряні та морські сили, а також за останні 15 місяців росіяни «дечому навчилися, хоч і в обмеженій мірі», - зауважив воєначальник.

За його словами, зараз йдеться про те, щоб перетворити час не на союзника Путіна, а на союзника України та її партнерів. Для цього треба продовжувати дуже рішуче підтримувати Україну, резюмував він.


Фройдінґ високо оцінив ефективність як німецької зброї, переданої ЗСУ, так і тих, хто її використовує. Система ППО IRIS-T SLM має, за його оцінкою, майже 100-відсоткову влучність. Дуже ефективні Patriot, тому минулого тижня ФРН вирішила негайно передати ще 64 ракети до цієї системи зі складів Бундесверу.

«А Gepard, якого ми зняли в себе з озброєння, переживає відродження, яке ми не могли собі уявити. Він особливо ефективний у захисті від безпілотників і керованих ракет. Також влітку ми зможемо постачати для Gepard амуніцію нового виробництва. Що стосується артилерії, то в українській армії переконані, що Panzerhaubitze 2000 є найефективнішою та найшвидшою гарматою, яка є у їхньому розпорядженні. А якщо говорити про танки, то «Leopard-2» і «Leopard -1 А5» явно перевершують російські зразки в бойових діях за бойовими можливостями. Вони мають здатність до нічного бою, перевагу на дальності та здатність вести перестрілки під час руху», - відзначив генерал.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект