НОВИНИ

20.02.2023 | Наслідки невиконання Росією зобов'язань Нового договору СНО
За матеріалами - Die Welt

Представники США звинувачують владу Російської Федерації в порушенні Нового договору СНО, який обмежує кількість ядерних боєголовок і засобів доставки, якими володіють обидві держави. Відповідно до Нового договору СНО, обидві сторони зобов’язалися мати не більше 1550 ядерних боєголовок і 700 засобів доставки. Договір набув чинності в 2011 році і, після продовження в 2021 році, розрахований на дію до 2026 року. На його основі були встановлені взаємні інспекції, які Росія перестала виконувати з 2022 року.

Як це не парадоксально, ця ситуація може негативно вплинути на Росію, оскільки дає підстави владі США переглянути питання ядерних озброєнь. Ці дії можуть призвести до модернізації ядерного арсеналу США та передислокації його частини до Європи, зокрема ракет малої та середньої дальності, здатних нести ядерні боєголовки. Прикладом такого роду діяльності є нові ракетні комплекси, встановлені США в 2019 році на підводних човнах (з малою вогневою потужністю 10 кілотонн), і ракети Typhoon, поставлені в 2022 році армії США, які мають радіус дії від 500 до 1800 км.

На думку експертів, цитованих Die Welt (12 лютого 2023 р.), американський процес модернізації може тривати до двох десятиліть і подвоїти арсенали, якими володіють обидві країни.

Слід також підкреслити, що ситуація з Новим СНВ у часі корелює із закінченням у 2019 році дії Договору про РСМД, який ввів обмеження на розміщення в Європі ракет малої та середньої дальності (від 500 до 5500 км). За словами представників НАТО, у Росії вже давно є носії ядерної зброї такого типу - це ракети 9М729 з класифікацією НАТО SSC-8 і дальністю 2500 км, але вже два роки російська влада заперечує, що вищезазначене -згадані ракети використовують росіяни. ракети мають параметри, задані фахівцями НАТО (у Калінінграді є не менше 20 ракетних установок цього типу, які можуть нести до 100 ядерних боєголовок).

З метою деескалації зростаючої напруги адміністрація Джо Байдена скоротила фінансування розробки нової морської крилатої ракети SLCM-N, яка, на думку журналістів Die Welt, повинна чинити додатковий тиск на Росію, але, здається, ніхто в Москві не сприймає це, як позитивний знак».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект