НОВИНИ

20.01.2023 | ISW дав прогноз щодо можливого наступу з Білорусі
За матеріалами - ISW

Новий наступ РФ на Україну з Білорусі найімовірніший наприкінці 2023 року. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 19 січня.


Зазначається, що високопосадовці Кремля продовжують проводити зустрічі на високому рівні з білоруським керівництвом, і така діяльність може створювати умови для нового нападу РФ з території Білорусі, "хоч не обов'язково і не найближчими тижнями".

"Найнебезпечніший сценарій нападу Росії на Україну з Білорусі на початку 2023 року видається менш ймовірним, враховуючи поточну військову активність Росії. Новий план атаки з Білорусі наприкінці 2023 року видається більш вірогідним", - наголосили експерти.

Російські сили, дислоковані у Білорусі, проходять навчальну ротацію та передислокацію для бойових дій на сході України.

"Немає ознак того, що російські сили в Білорусі мають структури управління і контролю, необхідні для нападу на Україну взимку або навесні 2023 року", - зазначили аналітики.

Таким чином, ISW скоригував прогноз ймовірного вторгнення РФ в Україну з Білорусі на кінець 2023 року.

"Це не просто перенесення термінів дії попереднього плану. Це абсолютно новий сценарій з огляду на те, що це може відбутися в інших обставинах", - йдеться у звіті.

На думку аналітиків, на той час Росія завершить цикл осіннього призову 2022 року і перебуватиме в циклі весняного 2023 року, а до осені 2023 року цілком можливо завершить один або кілька додаткових призовів до запасу.

Відстрочений термін цього плану дій може дозволити РФ достатньо підготувати військову промисловість для відновлення вторгнення з Білорусі, підсумували в Інституті.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект